Ile kosztuje wywołanie zdjęcia

0
1267
wywołanie zdjęcia

Wydawać się to może dziwne, ale dzisiaj ludzie nadal robią dobitki zdjęć, a dlaczego? Na komputerze, telefonie i innych nośnikach mamy mnóstwo, ale to mnóstwo zdjęć. Problem polega jednak na tym, że te zdjęcia dzisiaj są, a jutro ich nie ma. Jeśli nie będziemy mieć ich wydrukowanych to może się tak zdarzyć, że dysk twardy się zepsuje i nie mamy zdjęć z okresu dziesięciu lat. Nie mamy ani jednego zdjęcia naszego dziecka czy naszych wakacji marzeń. Warto byłoby o tym pomyśleć i zrobić odbitki zdjęć, które mamy, ale nie wszystkich. Jeśli teraz wejdziemy na zdjęcia z wakacji to okazuje się, że mamy ich kilkaset.

Ile z nich się do czegokolwiek nadaje? Jeśli uda nam się znaleźć kilkanaście to już będzie dobrze. Dzieje się tak, dlatego że robimy zdjęcia bez sprawdzania ich, jakości. Dawniej, kiedy były filmy i mieliśmy do zrobienia maksymalnie trzydzieści sześć zdjęć to sytuacja musiała się inaczej. Płaciliśmy za wszystko, dlatego przy każdym zdjęciu trochę postaliśmy żeby było wyjątkowe. Dzisiaj robimy ich setki i dlatego ich, jakość nie jest najlepsza. Mamy wiele jednakowych zdjęć tylko odwracamy głowę w lewo albo w prawo. Tak to wygląda u większości z nas i trudno byłoby temu zaprzeczyć.

Odbitki naszych zdjęć

Odbitek sami nie robimy, bo nie opłaca nam się drukować tego w domu. Jeśli się na taki krok zdecydujemy to bardzo szybko przekonamy się, że toner nam się bardzo szybko opróżni i wydrukowanie kilku zdjęć będzie bardzo kosztowne i czasochłonne. Nam się to w żaden sposób nie opłaca. Kupowanie lepszej drukarki tylko do tego żeby raz na jakiś czas zrobić sobie zdjęcia nie ma sensu. Lepiej będzie zlecić odbitki komuś, kto się na tym bardzo dobrze zna i wtedy nie mamy żadnych problemów. Tym bardziej, że można to zrobić w łatwy sposób.

aparat foto

Do wyboru mamy wiele miejsc, w których samodzielnie można będzie zrobić odbitki przy użyciu specjalnego sprzętu. Zgrywamy zdjęcie na nośnik pamięci i podłączamy do urządzenia. Od razu widzimy, jaki format można będzie wydrukować przy zachowaniu, jakości. Klikamy i zaczyna się drukowanie. Nie trwa to zbyt dużo czasu, dlatego każdy znajdzie na to czas. Jeśli chcemy większy format zdjęcia albo mniejszy to na ekranie wybieramy odpowiednie opcje. Każda osoba będzie wiedziała jak ma się tym zająć żeby były z tego bardzo dobre efekty. Urządzenie jest naprawdę bardzo łatwe w obsłudze, dlatego warto z niego skorzystać. Przekonamy się wtedy jak ładne mamy zdjęcia i że wreszcie mamy z nich pamiątkę, bo zostały w albumie, a nie tylko na ekranie komputera.

Ile kosztują odbitki?

Cena będzie uzależniona od tego gdzie będziemy wykonywać takie odbitki. Można będzie zdecydować się na wspomnianą maszynę, która znajduje się w wielu miejscach. Można również zlecić odbitki przez Internet. Wtedy wysyłamy do firmy nasze zdjęcia, a oni sprawdzają, co da się z nimi zrobić. Bardzo często w cenie można liczyć również na korekcję zdjęć, czyli wszystko będzie wyglądało o wiele lepiej. Cena uzależniona będzie od tego, jaki rozmiar nas interesuje oraz od tego, jaka ilość jest nam potrzebna. Najtańsze są zdjęcia w formacie 10×15 i jeśli zdecydujemy się na ich większą ilość to zapłacimy w granicach trzydziestu groszy za sztukę.

To naprawdę jest bardzo niska cena, dlatego warto się nad tym zastanowić. Za nieco ponad trzydzieści złotych można mieć wraz z przesyłką pamiątkę na lata. Takie zdjęcia na pewno się zachowają, a szanse na to, że zachowają się zdjęcia w naszym komputerze są niestety znikome. Wiele z nich stracimy i każdy może nam to potwierdzić. Zdjęcia większe w formacie 35×45 centymetrów mogą kosztować blisko dziesięć złotych za sztukę. To też jest zależne od tego, na co konkretnie się decydujemy i na jaką ilość. Warto porównać sobie oferty i wtedy będziemy wiedzieli, co nam się opłaca, a co nie.

ile kosztuje wywołanie zdjęcia

Nasze odbitki

Nie trzeba robić tysiąca odbitek, ale warto z tych zdjęć, które mamy na dyskach wybrać, chociaż sto i wtedy będzie można je dać do wydrukowania. Na pewno będzie to bardzo fajna pamiątka, dlatego im wcześniej się tym zajmiemy tym lepiej dla nas. Pozostałe zdjęcia można zostawić na dysku twardym, ale te, które najbardziej nam się podobają trzeba mieć w albumie.
Oglądanie zdjęć w albumie jest mniej męczące od przeglądania ich na ekranie komputera i telewizora. W albumie mamy to, co najważniejsze, a nie wiele zdjęć, których nie warto nikomu pokazywać. Tak to właśnie wygląda i trzeba na takie rozwiązanie postawić, bo naprawdę będziemy mieć ciekawą pamiątkę. Zdjęcia to nasza historia i trzeba o nie w należyty sposób zadbać żeby z nami cały czas były.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here