Dlaczego firma powinna zdecydować się na oprogramowanie ERP?

0
609
Dlaczego firma powinna zdecydować się na oprogramowanie ERP

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że oprogramowanie ERP pozwala na świadome zarządzenie zasobami w sposób, który będzie najbardziej korzystny dla firmy. Jak wiadomo każda organizacja będzie miała zupełnie inne potrzeby. Czym należy się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Kontakt z dostawcą

Należy mieć świadomość, że właściwy wybór dostawcy będzie przede wszystkim wymagał ścisłej współpracy z dostawcą. Będzie on bowiem potrzebował pełnych informacji związanych z zasobami, a także obsługą klientów. Rekomendowane jest poproszenie firmy informatycznej o zaprezentowanie wcześniejszych przykładów wdrożenia określonego systemu.

Dzięki temu znacznie łatwiej będzie podjąć decyzje o wyborze systemu ERP. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie postawienie na system renomowanego producenta. Jak wiadomo oprogramowanie funkcjonujące od kilku lat będzie zawierało zdecydowanie mniej błędów.

Wybór dostawcy

Zalecane jest przy wyborze dostawcy zwrócenie szczególnej uwagi na jego doświadczenie, posiadane zasoby, liczbę dobrze zrealizowanych wdrożeń. Ponadto dostawca powinien być dobrze dopasowany pod względem wielkości przedsiębiorstwa.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że rozpoczęcie współpracy ze zbyt małą firmą wdrożeniowej może przyczynić się do braku ciągłości realizowanego procesu. Z kolei współpraca ze zbyt dużym dostawcą bardzo często wiąże się z nadmierną proceduryzacją procesu, a także wysokimi kosztami realizacji.

Fachowe doradztwo oraz zapoznanie się z systemem

Przedsiębiorca, który wybiera oprogramowanie ERP dla swojej firmy nie może przede wszystkim bać się zadawać jakichkolwiek pytań. Z kolei zadaniem dostawcy jest udzielenie bardzo obszernych informacji. Powinna również dążyć do tego, by znaleźć z klientem najlepsze możliwe rozwiązanie. Bardzo istotne znaczenie będzie także miało spotkanie z doradcą, który przedstawi działanie określonego systemu.

Doskonałym rozwiązaniem będzie stworzenie wcześniej listy funkcjonalności, które są ważne dla firmy. Należy mieć świadomość, że wybór omawianego systemu ERP będzie także zależał od wygody obsługi. Zalecane jest zwrócenie uwagi na to, jak wygląda kwestia związana z szukaniem informacji czy wprowadzaniem dokumentów i danych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy BPSC.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here