Ile gotuje się kukurydze

0
1494
kukurydza

Wakacje i początek jesieni kojarzą się nam z pysznymi, warzywnymi przekąskami. Nie wyobrażamy sobie dnia, w którym nie jemy porcji sezonowych warzyw o przepysznym aromacie i smaku. Aby uzyskać taki efekt, nie wystarczy tylko kupić odpowiednie przyprawy. Ważna jest również technika przygotowania dania, przeznaczenie odpowiedniej ilości czasu na gotowanie, pieczenie i smażenie oraz wybranie takich warzyw, które są w pełni dojrzałe i dobre w smaku.

Podobnie jest z kukurydzą. Nie wystarczy sam zakup kukurydzy w pobliskim sklepie czy na straganie. Zanim zapłaci się za to warzywo i zabierze się je do domu, trzeba dokładnie sprawdzić, czy jest dojrzałe i nie jest suche. Dobra w smaku kukurydza to będzie ta, która jest żółta, a jej ziarna lśnią piękną żółcią. Kukurydza zwykle sprzedawana jest w dwupaku. Strategicznie, bowiem jedną kolbą możemy się nie najeść. Ważne jest też ile gotuje sie kukurydze. A to wcale nie jest taka prosta sprawa.

Jak się okazuje, aby kukurydze były dobrze ugotowane, muszą być do tego dobrze przygotowane. Kiedy kukurydze są już w naszym domu, wyjmujemy je z opakowania, usuwamy liście i dokładnie myjemy.

Teraz warto poznać sekret, ile gotuje się kukurydze?

Dlaczego to takie ważne? Dlatego, że w czasie kiedy wstawisz kukurydze na gaz, możesz coś w międzyczasie zrobić. Czas to pieniądz!

Prawidłowa odpowiedź na pytanie, ile gotuje sie kukurydze to od 5 do 15 minut. Naprawdę, to sekret tajemnicy „ile gotuje sie kukurydze”? Tak! A co najważniejsze, nie gotuje się kukurydzy tylko w garnku z wodą. Ciekawa, prawda? Najważniejsze jest jednak poznać, ile gotuje sie kukurydze, w zależności od sposobu jej przyrządzenia.

Naszą parę kukurydzy możemy klasycznie ugotować w wodzie z dodatkiem łyżeczki cukru. Ale uwaga. Do wody możemy dolać mleka lub samą wodę zastąpić mlekiem. Do wody lub mleka nie możemy dodawać soli. Ten fatalny błąd może sprawić, że nasza kukurydza będzie twarda. Ugotowane na miękko kukurydze wyciągamy z wody, posypujemy solą i dodajemy odrobinę masła. Tak więc, jak widzimy jedną z odpowiedzi na nasze pytanie „ile gotuje sie kukurydze?” jest około 15 minut w słodkiej wodzie lub mleku.

ile gotuje sie kukurydze

Ciekawym sposobem na ugotowanie naszych warzyw może być ugotowanie ich w mikrofalówce. Aby przygotować kukurydze w mikrofali, będziemy potrzebowali specjalnego naczynia do gotowania. Takie naczynie powinno być przeznaczone do gotowania w mikrofalówce. Czyli będzie to takie naczynie, które ma odpowietrznik na pokrywce. Ewentualnie możemy użyć innego naczynia, które będziemy mogli przykryć z wierzchu folią spożywczą ze zrobionymi w niej kilkoma otworkami. Po włożeniu naszych kukurydz do naczynia trzeba polać warzywa kilkoma łyżkami wody. A ile gotuje sie kukurydze w mikrofali? Najlepiej przeznaczyć na to około 5 minut przy najwyższej mocy urządzenia.

Kolejny sposób na przyrządzenie naszych kukurydz to pieczenie w piekarniku. Przewidywany czas pieczenia surowej kukurydzy to około 50 minut w temperaturze 175 stopni. Możemy znacznie skrócić ten czas, wrzucając kukurydze na gaz przez włożeniem ich do piekarnika. Ile gotuje sie kukurydze przed włożeniem jej do nagrzanego piekarnika? To zależy. Gdy nie chcemy bardzo miękkiej, upieczonej kukurydzy, powinniśmy skrócić czas gotowania na gazie do 10 minut, a w mikrofali do 3 minut.

A gdy chcemy tego właśnie efektu, gotujmy nasze kukurydze jak zwykle. Czyli wybieramy albo gotowanie na gazie w słodkiej wodzie lub mleku, albo też wrzucamy nasze warzywa do mikrofali. Po obgotowaniu naszych warzyw wrzucamy je do piekarnika wprost na żaroodporne naczynie starannie nasmarowane masłem lub oliwą. Warzywa pieczemy około 20 minut. Po wyjęciu pięknie pachnących kukurydz z piekarnika smarujemy je masłem i posypujemy przyprawami np. tymiankiem, natką pietruszki, solą i pieprzem.

A co wtedy, gdy zachce się nam grillowania? Piękna pogoda aż się prosi o to, abyśmy wyciągnęli przed dom grilla i upiekli na nim przepyszne potrawy. Oczywiście, jak najbardziej nasze kukurydze nadają się do pieczenia na grillu. I tutaj, podobnie jak w przypadku pieczenia naszych warzyw w piekarniku, aby skrócić czas pieczenia, możemy najpierw ugotować nasze kukurydze.

Ile gotuje się kukurydze, zanim wrzuci się je na grilla?

kukurydza na grillu

Czas gotowania kukurydz jest podobny jak w przypadku szykowania warzyw do pieczenia w piecu. Jeżeli jednak nie będziemy chcieli najpierw ich gotować, przygotujmy się, że czas oczekiwania na upieczenie kukurydz na grillu może wynosić około 1,5 godziny. Jeśli mamy dużo czasu i nie jesteśmy bardzo głodni, możemy poczekać na nasze kukurydze z grilla. A wtedy pytanie „ile gotuje sie kukurydze” stanie się zbędne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here