Bateria do prysznica – jak wybrać idealny model?

0
738
Bateria do prysznica

Podczas urządzania kącika z prysznicem należy skupić się nie tylko na kabinie, ale także na baterii. Ten niepozorny element ma ogromny wpływ na wygodę korzystania z prysznica. Decyzję najlepiej podjąć jeszcze przed remontem łazienki, żeby móc dostosować pomieszczenie do montażu konkretnego modelu. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań idealnej baterii prysznicowej.

Rodzaj baterii

Jedną z pierwszych kwestii, nad którą należy się zastanowić, jest rodzaj produktu. To właśnie od niego w dużej mierze zależy sposób montażu, czyli także rozmiar przeróbek w łazience. Bardzo popularnym rozwiązaniem są baterie prysznicowe naścienne, określane też mianem natynkowych. Takie tradycyjne modele są stosunkowo tanie i łatwe w montażu, który ogranicza się właściwie przyłączenia do instalacji wodnej. Z kolei baterie podtynkowe można umieścić w niemal dowolnym miejscu, ponieważ nie trzeba montować ich bezpośrednio do rur, co wymaga jednak dodatkowych przeróbek. Taki model zajmuje jednak mniej przestrzeni, gdyż na zewnątrz znajduje się jedynie część baterii.

Budowa baterii

Kolejnym krokiem powinno być przyjrzenie się konstrukcji baterii prysznicowej. Ważnym elementem jest z całą pewnością głowica, która odpowiada m.in. za regulację zimnej i ciepłej wody, wielkość strumienia i szczelność baterii. Warto zwrócić uwagę również na korpus, który powinien być wykonany z solidnego materiału np. mosiądzu bądź stali szlachetnej. Ponadto baterie prysznicowe mogą mieć jeden uchwyt w postaci dźwigni, ale dostępne są również modele dwuuchwytowe z kurkami.

Rozmiar baterii

Podczas zakupów warto poświęcić kilka chwil na przemyślenie rozmiaru baterii. W przypadku małego prysznica być może warto zdecydować się na model podtynkowy, który może być niemal płaski, zapewniając w ten sposób większą swobodę ruchów. Jego długość i szerokość nie mają już tak dużego znaczenia. Z kolei w przypadku baterii naściennej ze strony https://elazienki.pl/grohe/k/baterie/ należy zastanowić się, ile miejsca zajmie wybrany model. W przestronnej kabinie można śmiało pozwolić sobie nawet na dość efektowną wersję w sporym rozmiarze.

Funkcje baterii

Nowoczesne baterie często mają wiele dodatkowych opcji. Dzięki niektórym z nich branie prysznica może być jeszcze przyjemniejszym doświadczeniem. Inne z kolei mają na celu np. oszczędzanie wody. Przykładowo perlator zwiększa objętość strumienia wody poprzez napowietrzenie, co powoduje niższe zużycie wody. Podobne efekty może zapewnić ogranicznik przepływu. Dodatkowo warto pomyśleć o różnego rodzaju rozwiązaniach chroniących przed poparzeniem się gorącą wodą bądź rozgrzanym korpusem baterii.

Design baterii

Choć kwestie techniczne są niesamowicie ważne, to podczas zakupów nie można nie wziąć pod uwagę designu. Wygląd baterii powinien odpowiadać gustowi domowników. Jednocześnie powinien pasować do stylu kabiny prysznicowej i ogólnego wystroju łazienki. I tak przykładowo bateria w starym stylu świetnie pasuje do klimatów retro, z kolei futurystyczne projekty lepiej sprawdzą się w łazienkach industrialnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here