Donice z włókna szklanego – praktyczna elegancja

0
632

Rośliny od zawsze stanowią naturalne otoczenie człowieka. Współcześnie są integralną częścią wystrojów wnętrz zarówno prywatnych, firmowych, jak i wszelkiej użyteczności publicznej. Zdobią też podwórka, patio, tworzą urocze ogrody przy budynkach. Nieodłącznie z tematem roślin powiązanych jest kilka zagadnień: w jaki sposób je hodować, w jakim naczyniu posadzić, jak najkorzystniej i estetycznie wyeksponować. Donice to najbardziej popularna forma naczyń. Modeli, kolorów, kształtów, materiałów, z których są tworzone, nie sposób szybko wymienić. Zresztą wyobraźnia człowieka jest fascynująca i potrafi wymyśleć doniczki z najbardziej nietypowego surowca, np. donice z włókna szklanego. Jedno jest pewne, aby donice spełniały swoją funkcję powinny być przede wszystkim trwałe i odporne na uszkodzenia. Do tego warto, aby były łatwe w pielęgnacji, wygodne do przenoszenia oraz pasowały do wnętrza lub ogrodu. 

Lekkość i elegancja donic w włókna szklanego

Włókno szklane używane pierwotnie tylko w budownictwie jako trwały materiał, teraz stanowi również wytrzymały surowiec do wytwarzania eleganckich i nowoczesnych donic.
Kształty donic z włókna szklanego są niesamowicie różne: od prostych, klasycznych linii, które nadadzą nowoczesnego charakteru urządzanemu wnętrzu, poprzez krągłości, owale, kule łagodnie umilające wystrój, aż po „dzieła sztuki” w najróżniejszych formach, np. twarze, zwierzęta, itp.

Donice mają najróżniejsze wielkości. Te średnie i duże są z reguły dodatkowo obciążane, np. workiem piasku, co zapewnia ich dodatkową stabilność (szczególnie w przypadku wysokich i wąskich kształtów). Kolory i forma wykończenia także powinny zadowolić każdego. Do wyboru jest cała gama kolorystyczna, lakierowanie z połyskiem lub matowe. Do tego donice te potrafią idealnie imitować betonowe, granitowe lub stalowe, a przy tym być o wiele lżejsze i równie stabilne.

Donice z włókna szklanego sprzedawane są jako gotowe modele. Również powstają na indywidualne zamówienia. Warto zajrzeć do  polskiego producenta, u którego można dostosować donice do indywidualnych potrzeb, na przykład tutaj https://forvega.pl/pol_m_Donice_z-wlokna-szklanego-263.html.

Zalety donic z włókna szklanego

Praktycznie tego rodzaju donice mają same zalety. Ze względu na użyte materiały są:

  • odporne na warunki atmosferyczne (mróz, promieniowanie UV) – dlatego mogą być stosowane również na zewnątrz
  • nie wymagają specjalistycznej konserwacji (wystarczy wilgotna ściereczka)
  • nie poddają się łatwo uszkodzeniom mechanicznym
  • są lekkie, a przy tym stabilne
  • można je indywidualnie dopasować do projektu wnętrza, balkonu, ogrodu

Gdzie pasują donice z włókna szklanego? 

Produkty te trafiają w najróżniejsze gusta. Ze względu na praktyczność i ich elegancki charakter często zamawiane są, aby nadać charakteru wnętrzom hotelowym, restauracjom, biurom firm, salonom kosmetycznym, sklepom, itp. Coraz częściej doceniają je także klienci indywidualni dekorując nimi domy, ogródki i tarasy. Nic dziwnego, ponieważ ich design pozwala na ich wszechstronne wykorzystanie.

Donice z włókna szklanego to styl, wygoda i elegancja, której poszukują współcześni klienci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here