Dieta odchudzająca – jaką wybrać?

0
1443
Dieta odchudzająca - jaką wybrać

O smukłej sylwetce i świetnej kondycji marzy prawie każdy z nas. Nie powinniśmy ulegać chwili i korzystać z pierwszej lepszej diety dostępnej w Internecie. Taką decyzję warto przemyśleć, a najlepiej przedyskutować z naszym lekarzem i z dietetykiem. Zdrowa dieta odchudzająca (więcej informacji pod tym adresem: https://dietly.pl/dieta-pudelkowa/odchudzajaca) to nie kaprys na tydzień czy dwa. W tak krótkim czasie nie zobaczymy żadnych efektów. Jeśli jednak postanowimy trzymać się zaleconej diety i dodatkowo wprowadzić do naszego stylu życia aktywność fizyczną, możemy być pewni, że nie pożałujemy. Pytanie tylko, jaką dietę odchudzającą wybrać?

Najlepsza dieta odchudzająca

Bardzo ważna na samym początku naszej przygody z dietą odchudzającą, jest konsultacja z lekarzem. Doktor, który zna nasz organizm, wie do czego jest zdolny, najlepiej będzie wiedział, czy możemy rozpocząć taką dietę i czy nie zrobimy sobie krzywdy. Lekarz podpowie nam również, w jaki sposób najlepiej zrzucić zbędne kilogramy. Ponadto może nas skierować do dietetyka specjalisty, który opracuje dla nas indywidualną dietę odchudzającą, zgodną z naszą wagą, wzrostem, stylem życia, ewentualnymi chorobami i rodzajem aktywności fizycznej. Warto wybrać się do dietetyka, ponieważ taka wizyta uchroni nas przed korzystaniem z diet z Internetu czy pism dla kobiet.

Skuteczność diety zależy od naszych preferencji. Efektywny jadłospis to taki, który jest w 100% dobrany do zdolności naszego organizmu. Nie możemy się w tej kwestii sugerować dietą, która pomogła naszej przyjaciółce czy siostrze, dlatego, że to całkiem inny organizm, który potrzebuje pewnych składników odżywczych w innych proporcjach, niż nasz.

Zdrowa dieta odchudzająca – czyli jaka?

Zdrowa dieta odchudzająca

Zdrowa dieta pozwalająca spalić zbędne kilogramy to taka, która nie pozwoli nam utracić więcej, niż 1 kg tygodniowo. Jest to bardzo pożądana proporcja. Większa utrata wagi w ciągu tygodnia może prowadzić do zwolnienia metabolizmu czy innych schorzeń, których wolelibyśmy uniknąć. Zbyt szybki i gwałtowny spadek z wagi nie jest zdrowy dla naszego organizmu, który dopiero zaczyna przystosowywać się do nowego stanu rzeczy. Ponadto bardzo prawdopodobny w tym wypadku może być efekt jo-jo, czyli natychmiastowy powrót zrzuconych kilogramów.

Zdrowa dieta to taka, która przewiduje kilka dobrze zbilansowanych posiłków w ciągu dnia. Oznacza to, że podczas jednego dnia zjemy np.: śniadanie, obiad, kolację, a nawet II śniadanie i podwieczorek, i tym samym dostarczymy do organizmu odpowiednią ilość kalorii, wyliczoną przez naszego dietetyka. Prócz dokładnej ilości kalorii, dzięki takiej diecie dostarczymy potrzebnego białka, węglowodanów, tłuszczy, witamin i minerałów, bez których nasz organizm nie mógłby funkcjonować. Należy wystrzegać się diet, które rekomendują picie samej wody, ziółek czy jedzenie samych grejpfrutów przez cały czas trwania diety.

Jeśli chcemy dostarczyć organizmowi wszystkiego, co najlepsze, a przy okazji schudnąć, warto skusić się na dietę pudełkową, opracowywaną przez wykwalifikowanych dietetyków, warto skorzystać z porównywarki cateringów Dietly i sprawdzić catering dietetyczny Białystok.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here