Sauny – jakie są najpopularniejsze rodzaje?

0
313
Sauny

Sauny są niezwykle popularne i to wśród osób w różnych grupach wiekowych. Bardzo chętnie przesiadują w nich osoby młode, a także ludzie nieco starsi, na to najlepszym dowodem jest chyba spora ilość saun w miejscowościach uzdrowiskowych. Nowością w tej branży jest sauna ir, która posiada wiele właściwości korzystnych z punktu widzenia zdrowia.

Na jaką saunę można się wybrać?

Saunaria to propozycja, która na stałe zagościła w wielu miastach. Jeszcze do niedawna można się było spotkać z pojedynczymi saunami – obecnie są to całe kompleksy, w których organizowane są nawet seanse nocne. Sauna to ciekawa sprawa – dla jednych sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie znajomych, a dla innych możliwość podreperowania stanu zdrowia.

Największą popularnością cieszą się wciąż sauny parowe. Człowiek po wejściu do takiego miejsca od razu zaczyna czuć, że żyje. Wysoka temperatura w połączeniu z dużą wilgotnością powietrza sprawia, że każdy zaczyna się momentalnie pocić. Inne propozycja, to sauny suche, które również wytwarzają wysokie temperatury. Jest jeszcze jedna możliwość, a mianowicie sauna ir.

Sauna na podczerwień – zalety

Gdyby seanse w saunach nie przynosiły tylu widocznych korzyści, to by nie były aż tak popularne. Co zatem sprawia, że sauna ir cieszy się tak dużą renomą i jest chętnie odwiedzana?

Korzyści można wymieniać długo, choć w pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę, że w saunie na podczerwień nie ma dużej wilgotności powietrza, jaka jest w saunie parowej, dzięki czemu może z niej korzystać szersza grupa osób. Promienie wnikające bezpośrednio pod skórę człowieka pomagają między innymi spalać tkankę tłuszczową. Mają także zalety w innych aspektach zdrowia człowieka.

Kiedy lepiej zrezygnować z wizyty w saunie?

Niestety, pomimo tego, że korzystanie z sauny ma wiele zalet, to nie każdy może się cieszyć taką formą spędzania wolnego czasu. W niektórych przypadkach nawet krótka wizyta na saunie mogłaby przynieść więcej szkód niż pożytku.

Seansów saunowych lepiej jest unikać w przypadku otwartych ran, skłonności do krwotoków, hemofilii, stwardnienia rozsianego czy niedoczynności tarczycy. Nawet jeżeli ktoś nie ma żadnych schorzeń, to warto kwestię wizyty na saunie skonsultować z lekarzem.

Saunę IR znajdziesz w ofercie Megiw.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here