Jak prawidłowo pielęgnować włosy?

0
380
Jak prawidłowo pielęgnować włosy?

Nie od dziś wiadomo, że włosy to jeden z atrybutów kobiecych. Nie ważne czy są one krótkie czy długie, ważne aby były zadbane.
Zatem co zrobic aby wlosy szybciej rosly? Odpowiednio o nie dbać i prawidłowo pielęgnować. Poniżej podpowiemy jak należy to robić.

Zła dieta, zanieczyszczenia, pogoda – sprawiają, że Twoje włosy stają się łamliwe, kruche, wypadają, rozdwajają się im końcówki. Każdy włos, który rośnie, z góry ma już zaprogramowaną długość życia.
W ciągu roku, nasze włosy średnio rosną o około 12cm. Martwe włosy z kolei są zastępowane prawie natychmiast przez nowe (są wypychane przez nowo-rosnące w ich miejsce).

Co zrobic aby wlosy szybciej rosly:
– zacząć używać szamponu dopasowane do rodzaju naszych włosów, nie należy ich obciążać przesadną ilością kosmetyków,
– warto wypróbować suplementację diety, która zapewni wzmocnienie włosów od środka organizmu. Kurację taką należy stosować minimum przez 3 miesiące aby móc zobaczyć pierwsze efekty. Suplementacja mająca sprawić aby włosy szybciej rosły, powinna zawierać duże ilości takich składników jak żelazo, wapń, magnez, sole mineralne, które sprawią że włosy będą odżywione od środka
– należy również używać specjalnych masek i innych kosmetyków do włosów na suche końcówki. Długie włosy, wymagają nałożenia maski nawilżającej włosy, na całej ich długości
– regularne wykonywanie masażu głowy, także sprawi, że włosy zaczną szybciej rosnąć,
– susząc włosy należy strumień ciepła trzymaj możliwie daleko od włosów,
– szczotka do układania włosów powinna być z naturalnego włosia.

Wszystkie zabiegi, które zostały opisane powyżej, sprawią że, włosy będą lepiej odżywione i będą charakteryzowały się szybkim wzrostem.

http://www.colorowo.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here