BMW z silnikiem Vanos

0
814
BMW z silnikiem Vanos

We współczesnych czasach silniki Vanos cieszą się ogromną popularnością, ale tak naprawdę tylko niewielka ilość osób potrafi precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie – co to jest Vanos w BMW?

Wydaje się, że osoby, które w najbliższym czasie planują zakupić nowe BMW, powinny poznać wszystkie wady oraz zalety silników Vanos, gdyż wówczas będą pewni czy warto w nie zainwestować.
Mówiąc najprościej Vanos to specjalne elektroniczne urządzenie sterujące, którego głównym zadaniem jest wykorzystywanie sygnałów z czujnika obciążenia, a także prędkości obrotowej silnika. Owe sygnały potrafią precyzyjnie ustalić położenie zaworu elektromagnetycznego, którego to priorytetowym zadaniem jest umożliwienie przepływu oleju do układu uruchamiającego. Otóż warto wiedzieć o tym, że od ciśnienia oleju powstaje bardzo duża siła, która powoduje znaczne przesunięcie się wału połączonego bezpośrednio z elementami regulacyjnymi. Następnie wał rozrządu zmienia swoje położenie kątowe, przez co jest zmieniana faza rozrządu.
W ostatnim czasie ze względu na znaczną oszczędność silniki z Vanosem cieszą się ogromną popularnością. Dzięki temu innowacyjnemu urządzeniu pojazdy samochodowe mogą osiągnąć lepsze przyśpieszenie na niższych obrotach silnika. Nowoczesne auta BMW z Vanosem są bardzo elastyczne oraz żwawsze, zatem wielu kierowców decyduje się na ich zakup.
Ogromną zaletą jest również fakt, że vanosów się nie reguluje.
Wyjątek stanowią BMW w których zastosowano podwójny Vanos. Otóż w tym przypadku co jakiś czas należy je odpowiednio synchronizować, aby działały sprawnie oraz dobrze wywiązywały się ze swoich obowiązków.

http://www.mamipapi.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here