Sprzątanie łazienki krok po kroku – jak to zrobić?

0
1455
łazienka

Dużo osób z nudów zaczyna porządkować ubrania w szafie, organizować przedmioty w garażu czy też zaczyna generalne porządki w mieszkaniu. My dzisiaj weźmiemy pod lupę sprzątanie łazienki. Zajmuje ono często bardzo dużo czasu, zwłaszcza jeśli robicie to w sposób bardzo dokładny. Z poniższymi poradami będzie to o wiele bardziej proste oraz zajmie wam dosłownie chwilę. Zaczynajmy!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/sprzatanie-lazienki/

Od czego zacząć sprzątanie łazienki?

Przede wszystkim od usunięcia zbędnych przedmiotów z łazienki. Kiedy wszystkie rzeczy będą odpowiednio uporządkowane możemy  zabierać się za samo sprzątanie. Ważne jest, aby podłogę zostawcie na sam koniec.

Zacznijcie sprzątanie od zlewu, toalety oraz wanny lub prysznica. Musicie dobrze je wyczyścić. Do tego najlepsze będą mleczko oraz gąbka. Pamiętajcie, żeby używać tego miękkiej strony, aby nie drapać i nie porysować mebli łazienkowych. W przeciwnym wypadku możecie je uszkodzić.

Wanna/prysznic

Aby wyczyścić wannę lub prysznic idealnie sprawdzi się do tego podobnie jak wyżej mleczko oraz gąbka. Do miejsc ciężko dostępnych dobrze jest użyć płynu do naczyń z dodatkiem octu oraz sody oczyszczonej.

Kurze osadzające się w łazience

Kurz osiada się dosłownie wszędzie w łazience. Jeśli posiadamy tam meble takie jak np. regał czy półka na ręczniki, z pewnością będą się one kurzyć.

Do czyszczenia mebli sprawdzi się zarówno specjalna „ściereczka z rączką” jak i zwykła szmatka zamoczona w wodzie. Oczywiście jest to bardzo czasochłonne, ponieważ będziecie musili pościągać wszystkie dekoracje oraz przedmioty i wycierać je dokładnie jedna po drugiej. 

Podłoga

Czas na podłogę. Nie bez powodu jest ona na końcu tego zestawienia. Aby zmyć podłogę, możecie skorzystać ze specjalnego płynu do mycia podłóg, płynu uniwersalnego lub tego do łazienki. Gotowe, nasza łazienka po wykonaniu wszystkich powyższych kroków lśni. Sami możecie teraz sobie podziękować. 

Zobacz też: http://www.rodzicdziala.pl/jak-wyprasowac-rozne-tkaniny/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here