Sukienka koktajlowa – o co chodzi?

0
1162
sukienka koktajlowa
fot. pexels.com

Istnieje wiele różnych form urządzania przyjęć oraz związanego z tym nazewnictwa. W zależności od charakteru imprezy taki strój powinniśmy na siebie założyć. Tego wymaga savouir vivre. Dlaczego mówi się koktajlowa sukienka? Co to właściwie oznacza? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.moda.info.pl/koktajlowa-sukienka-co-to-znaczy/

Cocktail Party

To przyjęcie koktajlowe, które trwa nie dłużej niż dwie godziny i odbywa się w godzinach popołudniowych, od 16 do 20. Czas oznacza się na zaproszeniu, aby goście wiedzieli, kiedy kończy się impreza i mogli pożegnać się z gospodarzem. Zaproszenia wysyła się co najmniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Sala, w której się organizuje przyjęcie powinna być pusta, bez krzeseł i foteli, to raczej standing party z serwowanym finger food, które można zabrać ze szwedzkiego stołu. Na stoły również odkłada się kieliszki oraz talerzyki.

Koktajl party to eleganckie przyjęcie, które posiada swoją odrębną etykietę, w jaki sposób się zachowywać, jak jeść oraz spożywać alkohol. Niektóre z nich mają nawet pełną obsługę kelnerską, która ma za zadanie zapewnić płynność w podawaniu przekąsek oraz alkoholu.

Sukienka koktajlowa

Strój na cocktail party nie musi być wieczorowy, można przyjść w codziennej sukience, która również jest przez nas noszona do pracy. Jeśli jednak w zaproszeniu na cocktail party gospodarz dookreśli konieczny dress code, wówczas należy go przestrzegać.

Sukienka koktajlowa to sukienka, która nie jest elegancka i wieczorowa, a więc nie spełnia kryteriów noszenia jej na wystawnych bankietach. To sukienka, którą można założyć zarówno do pracy, jak i na imprezę. Jest raczej prosta, nienachalna, ani też nie posiada mnóstwa zdobników.

Sukienka koktajlowa to komfortowa sukienka, którą możesz nosić na wiele okoliczności, jak również na rzekomo cocktail party. Nie musi ona być przesadnie elegancka, ale dobrze będzie, gdy zachowa prostą linię, a także subtelną elegancję. Najważniejsze, by nie była zbyt krzykliwa.

Przeczytaj też: http://www.flipeo.pl/granatowa-sukienka-okazje/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here