Pielęgnowanie włosów kręconych

0
1086
Pielęgnowanie włosów kręconych

Włosy są bardzo ważnym elementem urody dla kobiet i mężczyzn. Chcemy, żeby były zdrowe gęste i lśniące jesteśmy w stanie dużo zapłacić za preparaty, które zapewnią nam zdrowy wygląd włosów. Z całą pewnością można stwierdzić, że półki sklepowe i drogeryjne uginają się od produktów, które wręcz proszą o to, żebyśmy je kupili. Wiele z nich jest w regularnych cenach, inne można dostać na promocjach i wyprzedażach. Niektóre dobre produkty dostępne są już za kilka złotych, są dobrej jakości i w dużym opakowaniu i wiele kobiet jest zadowolony z ich działania.

Kobiety, które mają naturalne kręcone włosy, wiedzą jak dobrze potrafią być one trudne w układaniu. Stosowanie preparatów do nich przeznaczonych nie zawsze daje spodziewane rezultaty, czasami wręcz przeciwnie, puszą się one w zależności od humoru, tak jakby żyły własnym życiem. Mają swój charakter. Pielęgnacja włosów kręconych wymaga z całą pewnością dużo cierpliwości. Warto nie oczekiwać od nich zbyt wiele. Dobrze jest skupić się na natłuszczaniu ich olejami, które są dostępne na rynku. W sklepach internetowych możemy kupić olej z orzechów migdałowych, z pestek winogron, olej sezamowy. Właściwie propozycje możemy mnożyć. Lista jest długa i zdaje się nie kończyć. Oleje używano już w starożytności, ceniono je za ich wszechstronne właściwości.

Zapewniają skórze blask i prawidłowe nawilżenie jednak nie tylko olej jest ważny, ale również nawodnienie organizmu od środka przez prawidłowe odżywianie oraz picie wody. Wpływa to na stan naszych włosów. Jeżeli będziemy dbali o urozmaicony jadłospis, pełen witamin i środków mineralnych, nasze włosy podziękują nam za to i odwdzięczą się blaskiem.

Nie powinny one również nadmiernie wypadać. Widok włosów w pościeli czy na ubraniach jest niepokojący. Kiedy dzieje się tak w naszym przypadku warto odwiedzić trychologa, jest to specjalista, który zajmuje się badaniem skóry głowy i włosów. Na podstawie badań może określić czego nam brakuje. Często poleca on stosowanie preparatów naturalnego pochodzenia. Nie zawsze trzeba wykosztowywać się na drogie suplementy diety, które są do nabycia w aptece. Czasami wystarczy regularnie pić pokrzywę. Nie jest to drogie rozwiązanie, a zapewnia duże efekty. Tak przynajmniej twierdzi wiele kobiet, które walczyły z wypadaniem włosów, a ich sprzymierzeńcem stała się pokrzywa.
Dobre efekty przynosi również skrzyp polny warto zacząć od takich naturalnych metod, zanim wydamy dużo pieniędzy w aptece na leki.

Suche włosy potrzebują dogłębnej pielęgnacji i trzeba im ją zapewnić. Prostowanie, suszenie i poddawanie ich innym zabiegom z wysoką temperaturą, dodatkowo je wysusza. Znacznie lepiej jest unikać tego, zawsze, kiedy tylko dla mamy taką możliwość.

Podczas kąpieli w wannie, kiedy mamy wieczorem trochę czasu warto zanurzyć całe swoje ciało ciało w ciepłej wodzie, z dodatkiem kilku kropel oliwy. Może to być dowolny, ulubiony olej, który wielokrotnie sprawdził się w naszym przypadku, następnie owijamy głowę ręcznikiem i potem myjemy jak zwykle delikatnym szamponem.

http://www.alterstyl.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here