Kwiatowe dekoracje ślubne – o czym należy pamiętać?

0
1138
Ślub i wesele to wydarzenia, które nieodłącznie wiążą się z dużą ilością kwiatów. Coraz chętniej stawiamy na żywe dekoracje. Przystrajamy w ten sposób nie tylko kościół oraz salę weselną. Kwiaty wpinamy też we włosy albo wkładamy do butonierki. O czym należy pamiętać w kontekście kwiatowych dekoracji ślubnych? W czym pomoże Ci sklep florystyczny? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule. Bukiet panny młodej Atrybutem każdej panny młodej i niezbędnym elementem uroczystości zaślubin jest oryginalny i subtelny bukiet ślubny. Bez niego nie może też obyć się zwyczaj oczepin, który o północy uświetnia każdą imprezę weselną. Wybierając odpowiednie kwiaty na pewno warto odwiedzić sklep florystyczny. Tam dowiemy się na jakie gatunki kwiatów warto stawiać, a na jakie nie. Określone rodzaje różnią się bowiem stopniem trwałości (co jest bardzo istotne, biorąc pod uwagę całonocną imprezę), a także symboliką. Być może to tylko przesąd, ale niektóre kwiaty zwiastują szczęście i pomyślność, inne natomiast wręcz przeciwnie. Na przykład białe róże symbolizują szlachetne uczucia i niewinność, co idealnie wpasowuje się w ślubny klimat. Z kolei konwalie oznaczają delikatność i piękno. Z drugiej jednak strony istnieją takie kwiaty, jak chociażby żółte żonkile, które symbolizują zazdrość oraz złe intencje. Wianek na głowę lub kwiaty we włosach Wiele przyszłych panien młodych staje również przed dylematem – czy wybrać welon, wianek na głowę, czy też pojedynczy kwiat w upięciu włosów. Coraz mniej jest zwolenniczek welonów. Nie tylko bowiem sporo kosztują, ale jednocześnie są bardzo niewygodne i łatwo się niszczą. Kwiaty natomiast dodają szyku, elegancji i pewnego rodzaju niewinności. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wybór wianka, czy też pojedynczego kwiatka, warto zasięgnąć języka w sklepie florystycznym. Tam dowiesz się, które kwiaty najlepiej sprawdzą się do takich kompozycji, a dodatkowo kupisz niezbędne akcesoria i gadżety, które pomogą Ci uzupełnić całą stylizację. Na marginesie warto wskazać, że najczęściej kwiaty, które zostają wykorzystane do stworzenia wianka lub innej kompozycji na głowie panny młodej, wykorzystywane są również do butonierki pana młodego. Wystrój kościoła i sali weselnej Odwiedzając sklep florystyczny, taki jak https://www.creativehobby.pl/pol_m_florystyka-190.html, warto też pamiętać o wystroju kościoła i sali weselnej. Najlepiej zdecydować się na jeden rodzaj kwiatów, które będą się

Ślub i wesele to wydarzenia, które nieodłącznie wiążą się z dużą ilością kwiatów. Coraz chętniej stawiamy na żywe dekoracje. Przystrajamy w ten sposób nie tylko kościół oraz salę weselną. Kwiaty wpinamy też we włosy albo wkładamy do butonierki. O czym należy pamiętać w kontekście kwiatowych dekoracji ślubnych? W czym pomoże Ci sklep florystyczny? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Bukiet panny młodej

Atrybutem każdej panny młodej i niezbędnym elementem uroczystości zaślubin jest oryginalny i subtelny bukiet ślubny. Bez niego nie może też obyć się zwyczaj oczepin, który o północy uświetnia każdą imprezę weselną. Wybierając odpowiednie kwiaty na pewno warto odwiedzić sklep florystyczny. Tam dowiemy się na jakie gatunki kwiatów warto stawiać, a na jakie nie. Określone rodzaje różnią się bowiem stopniem trwałości (co jest bardzo istotne, biorąc pod uwagę całonocną imprezę), a także symboliką. Być może to tylko przesąd, ale niektóre kwiaty zwiastują szczęście i pomyślność, inne natomiast wręcz przeciwnie. Na przykład białe róże symbolizują szlachetne uczucia i niewinność, co idealnie wpasowuje się w ślubny klimat. Z kolei konwalie oznaczają delikatność i piękno. Z drugiej jednak strony istnieją takie kwiaty, jak chociażby żółte żonkile, które symbolizują zazdrość oraz złe intencje.

Wianek na głowę lub kwiaty we włosach

Wiele przyszłych panien młodych staje również przed dylematem – czy wybrać welon, wianek na głowę, czy też pojedynczy kwiat w upięciu włosów. Coraz mniej jest zwolenniczek welonów. Nie tylko bowiem sporo kosztują, ale jednocześnie są bardzo niewygodne i łatwo się niszczą. Kwiaty natomiast dodają szyku, elegancji i pewnego rodzaju niewinności. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wybór wianka, czy też pojedynczego kwiatka, warto zasięgnąć języka w sklepie florystycznym. Tam dowiesz się, które kwiaty najlepiej sprawdzą się do takich kompozycji, a dodatkowo kupisz niezbędne akcesoria i gadżety, które pomogą Ci uzupełnić całą stylizację. Na marginesie warto wskazać, że najczęściej kwiaty, które zostają wykorzystane do stworzenia wianka lub innej kompozycji na głowie panny młodej, wykorzystywane są również do butonierki pana młodego.

Wystrój kościoła i sali weselnej

Odwiedzając sklep florystyczny, taki jak https://www.creativehobby.pl/pol_m_florystyka-190.html, warto też pamiętać o wystroju kościoła i sali weselnej. Najlepiej zdecydować się na jeden rodzaj kwiatów, które będą się „przewijały” we wszystkich możliwych kontekstach ceremonii ślubnej oraz imprezy weselnej. Świetnie to wygląda, jeżeli panna młoda ma we włosach dokładnie te same kwiaty, które używane są do stworzenia niepowtarzalnych dekoracji ślubnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here