Dowiedz się, czy warto poznawać języki europejskie, czy kurs niemieckiego online zmieni Twoją sytuację na rynku pracy i jak zwiedzać, by faktycznie poznać kulturę Francji czy Chorwacji. Nauka języków obcych podnosi nasze kwalifikacje zawodowe i jest pożytecznym, rozwijającym hobby.
Kreatywne hobby
Jeśli zastanawiasz się, czym zająć się w wolnym czasie, warto rozważyć naukę języka obcego. Nie wymaga to od nas ani dużego nakładu czasu, ani kupowania drogiego sprzętu, za to znakomicie ćwiczy umysł i relaksuje. Jeśli interesujesz się literaturą czy historią, znajomość języków umożliwi Ci korzystanie z materiałów nieprzełożonych na język polski.
Osobom, które dobrze radzą sobie z pisaniem, znajomość języka obcego pozwoli na sprawne wykonywanie tłumaczeń, czy to tekstów literackich, filmów, czy czysto zarobkowe przekładanie treści stron internetowych albo opisów produktów dla firm, które chcą rozszerzyć swoją działalność na rynki zagraniczne.
Dodatkowy atut
Wiele firm współpracuje z wykonawcami czy klientami z zagranicy. Szczególnie dotyczy to naszych sąsiadów. Często okazuje się, że angielski w takich sytuacjach nie wystarczy, i na stanowiska związane z komunikacją firmy poszukują osób biegłych w językach obcych.
Wpisana do CV znajomość języka czeskiego czy ukończony kurs niemieckiego online mogą sprawić, że dostaniemy się na stanowisko lepiej płatne – z uwagi na dodatkowe kwalifikacje – i często będziemy brani pod uwagę w pierwszej kolejności. Doświadczenie w danej branży będzie w tym momencie mniej istotne dla pracodawcy niż możliwość sprawnej komunikacji z zagranicznymi partnerami.
Turystyka dla wymagających
Kiedy wybieramy się rekreacyjnie do innego kraju, a chcemy odkryć w nim coś więcej niż hotel z basenem, opanowanie podstaw języka jest pierwszym krokiem do lepszego poznania kultury danego regionu. Nie tylko umożliwi nam samodzielne, sprawne poruszanie się po zwiedzanym kraju, ale również sprawi, ze będziemy mogli porozmawiać z miejscowymi.
Większość rzeczy przygotowanych specjalnie dla turystów nie gwarantuje nam tak autentycznego doświadczenia, jak na przykład wybranie się do gospodarstwa agroturystycznego. A przecież nie chcemy, by bariera językowa uniemożliwiła nam kontakt z miejscowymi.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.