Ile kosztuje wychowanie dziecka ?

0
1370
Ile kosztuje wychowanie dziecka ?

Dziecko to największy skarb dla swoich rodziców. To istota, która swoimi narodzinami zmienia cały dotychczasowy porządek ich życia. Od momentu narodzin to właśnie ono staje się najważniejszym i jedynym celem życia dwojga ludzi. Ciąża to szczególny czas dla kobiety. Jest to moment refleksji nad sobą i swoimi pragnieniami i oczekiwaniami w stosunku do partnera i nienarodzonego jeszcze maluszka. Przyszła mama dba o siebie i stara się zapewnić wszystko, co najlepsze swojemu nienarodzonemu jeszcze potomkowi.
Szykowani e wyprawki dla maluszka, to najprzyjemniejszy moment całej ciąży. Wózek dla dziecka i łóżeczko oraz mnóstwo kolorowych i uroczych ubranek dla bobasa przyprawiają o istny zawrót głowy. Dopiero wtedy, przyszli rodzice uświadamiają sobie, ile kosztuje dziecko i jak duże kwoty pieniędzy zostawia się w sklepach z artykułami dziecięcymi.
Jednak wyprawka niemowlęca to dopiero wierzchołek góry lodowej i wraz z dorastaniem dziecka rodzice odkrywają z przerażeniem ile kosztuje dziecko. Wydatki związane z naszą pociechą to nie tylko ubrania, z których wyrasta. Dziecko potrzebuje samodzielnego pokoju, modnie i schludnie urządzonego, aby nie wstydziło się zaprosić do niego swoich kolegów. Przybory szkolne i wycieczki organizowane przez wychowawców generują ogromne sumy, a jak wytłumaczyć dziecku, że ono nie pojedzie, skoro cała klasa jest zapisana na wyjazd.
Dzieci bez względu na wiek zawsze wiążą się z wysokimi kosztami. Maluchy potrzebują mnóstwo ubranek, z których bardzo wyrastają. Pieluchy i środki czystości pochłaniają duże kwoty, a wystarczają na krótki okres czasu.
Starszaki również potrzebują ubrań, jednak już droższych i zgodnych z trendami mody, których ceny są niestety bardzo wysokie.
Wraz z dorastaniem dziecka jego potrzeby także rosną wtedy już nawet nie zastanawiamy się, ile kosztuje dziecko i jak ogromne są to kwoty.
Miłość do dzieci jest tak wielka, że bez względu na koszty, jakie ponosimy z jego wychowaniem nie jest w stanie zniszczyć tego uczucia.
Dziecko to dar od losu i do końca życia jego rodziców pozostanie ukochaną i cudowną pociechą.

http://www.ostw.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZgłoszenie darowizny do US
Następny artykułMaltańczyki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here