Profesjonalne oklejanie samochodów

0
1042
Profesjonalne oklejanie samochodów

Często zdarza się, że zakupiony przez nas samochód z drugiej ręki nie ma wymarzonego koloru, niemniej na zakup zdecydowaliśmy się ze względu na jego nienaganny stan techniczny oraz bogate wyposażenie. Ponadto czasem może się zdarzyć, że kupując samochód w salonie lista dostępnych barw nadwozia jest dla danego klienta niewystarczająca. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi nowatorska usługa oklejania samochodów, która to jest coraz powszechniej dostępna na rynku motoryzacyjnym.
Decydując się na te usługę wiele osób często zastanawia się ile kosztuje oklejenie auta.
Oklejanie samochodu specjalną folią to coraz bardziej popularna w naszym kraju forma zmiany koloru pojazdu. Z roku na rok powstaje coraz większa ilość profesjonalnych zakładów, które potrafią precyzyjnie zamontować folię samochodową.
Ta innowacyjna metoda tuningu karoserii naszego samochodu przyszła do Polski z krajów zachodnich, gdzie oklejanie aut jest już bardzo popularne od wielu lat. W wielu krajach zachodnich właściciela samochodów dość szybko zrozumieli, że jest to znacznie łatwiejszy oraz szybszy i o wiele tańszy sposób na całkowitą odmianę samochodu
W jaki sposób okleja się auto? Otóż w tym celu specjalne arkusze folii są nakładane na odpowiednio przygotowaną karoserię samochodu. W droższych wersjach montażu folii samochód jest rozbierany z niektórych części nadwozia takich jak: drzwi, lampy, kierunkowskazy, lusterka i wiele innych. Doświadczone zakłady zajmujące się oklejaniem samochodów potrafią wykonać proces ponownego montażu w taki sposób, że jakość złożenia karoserii jest porównywalna z karoserią fabryczną.
Jeśli auto zostanie wstępnie przygotowane do tego procesu, wówczas to następuje nałożenie folii. Jest to proces bardzo skomplikowany, gdyż folia ma małą grubość i posiada bardzo mocny klej. Ponadto folia jest nakładana dużymi arkuszami, tak aby nie było śladów łączenia na elementach karoserii i całość była jednolita. Niezwykle istotna jest temperatura, która jest ściśle określona w dokumentacji producenta folii, natomiast po zakończeniu procesu auto musi zostać odpowiednio wygrzane. Jeśli folia zostanie poprawnie nałożona, wówczas efekt jest zdumiewający.
Co prawda koszt oklejania samochodu nie jest niski, jednak jeśli karoseria naszego samochodu nie spełnia naszych wymagań to wówczas warto zainwestować w tę usługę.

http://www.forum-liderow.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here