Zbawienna fizjoterapia

0
1399
Zbawienna fizjoterapia

Fizjoterapia to nauka, która istnieje już od zarania cywilizacji. No, prawie. Jej początki datowane są bowiem już na czasy starożytne, choć wtedy nie była jeszcze znana pod tym mianem. Przez długi okres nazywano ją po prostu gimnastyką leczniczą. Współczesne pojęcie fizjoterapii ukształtowało się natomiast już bliżej naszych czasów, bo w dwudziestym wieku. Ponadto ze zwykłej gimnastyki leczniczej stała się wiedzą praktyczną, nastawioną na wykorzystywanie reakcji organizmu ludzkiego na naturalne bodźce. To pomaga w usuwaniu wszelkich dolegliwości występujących u pacjenta w trakcie choroby, a także zapobiega postępowaniu samej choroby oraz jej nawrotom. Na szczęście wielu ludzi chce pomagać swoim bliźnim, dlatego też studia na kierunku fizjoterapii cieszą się bardzo dużym powodzeniem.

Powiedzmy sobie szczerze – nie są to studia dla każdego. Zresztą jak każdy kierunek, bo do każdych studiów trzeba mieć jakieś predyspozycje. Tak jest i w przypadku fizjoterapii. Dlatego jeśli nie odznaczasz się znakomita kondycją fizyczną oraz otwartością na drugiego człowieka, tudzież nie jesteś cierpliwy, delikatny w postępowaniu oraz odporny emocjonalnie – zapomnij o fizjoterapii. Bo jako fizjoterapeuta będziesz musiał być w nieustannym bliskim kontakcie z pacjentami, a zanim się takowym staniesz, w toku studiów czekają cię długie godziny pełne zajęć sportowych. Jeśli jednak spełniasz te wszystkie wymogi, gratuluję, jestem pełen podziwu. Fizjoterapia to studia właśnie dla ciebie.

No i oczywiście nie są to studia dla humanisty. Bo fizjoterapia to kierunek ściśle związany z medycyną i nauką o człowieku. Czeka cię zatem potężna dawka takich przedmiotów, jak biologia medyczna, anatomia prawidłowa człowieka, biochemia, biofizyka, pedagogika, fizykoterapia, masaż leczniczy, genetyka, farmakologia, filozofia, pedagogika specjalna, prawo, protetyka i ortotetyka, sport osób niepełnosprawnych oraz wiele innych, równie fascynujących zagadnień.

Jako absolwent fizjoterapii bez wątpienia zdobędziesz bogatą i cenną wiedzę w zakresie masażu leczniczego, fizjoterapii klinicznej, diagnozowania funkcjonalnego, planowania rehabilitacji oraz biologii medycznej. Zatrudnienie znajdziesz natomiast bez problemu w szpitalach, placówkach prywatnych ochrony zdrowia, gabinetach masażu, sanatoriach, klubach sportowych, hospicjach i domach opieki. Możliwości jest sporo, więc studia na kierunku fizjoterapii są naprawdę warte zachodu.

Żeby się na nie dostać, musisz pilnie przyłożyć się do takich przedmiotów, jak język polski i biologia. Może ten zestaw prezentuje się trochę niecodziennie, ale takie przedmioty brane są pod uwagę przez większość uczelni w trakcie procesu rekrutacji.

Gdzie natomiast możesz studiować fizjoterapię? Do wyboru masz cały szereg uczelni, a wśród nich Społeczną Akademię Nauk w Łodzi, Społeczną Akademię Nauk w Warszawie, Akademię Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, Akademię Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i wiele innych.

Jakie uczelnie realizują natomiast studia zaoczne na kierunku fizjoterapii? To już sprawdź sam, najlepiej pod hasłem „fizjoterapia studia zaoczne”.

http://www.batfinanse.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKonto bankowe
Następny artykułCV bez doświadczenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here