Sprawna kosiarka!!

0
1401
Sprawna kosiarka!!

Dzisiejszy świat staje się z dnia na dzień coraz bardziej zautomatyzowany. Co to znaczy? Otóż nie potrzeba już tylu ludzi do wykonywania tej samej pracy teraz, co 15 lat temu. Z artykułu zamieszczonego w gazecie, jednej z największych redakcji w Danii, możemy przeczytać oczywiście po angielsku, że w fabryce LEGO, wszystkie maszyny do produkcji klocków są obsługiwane przez tylko i wyłącznie jedną osobę. To się nazywa automatyzacja produkcji. Jeszcze 10 lat temu pracowało tam około 70 osób, teraz została tylko jedna. Na pewno jest to automatyk albo programista. Nawet najbardziej zaawansowane maszyny nie potrafią wymienić sobie same zużytych części, technologia nie posunęła się jeszcze do tego stopnia. Naukowcy mówią, że to tylko kwestia czasu. Niemniej jednak trzeba jasno powiedzieć, że maszyny są nieodzownym przyjacielem człowieka od kilkunastu lat. Dzięki nim możemy zwiększyć produkcję zboża bądź ziemniaków nie zwiększając nakładu pracy. Wystarczy mieć ciągnik i maszyny i nasza praca fizyczna zamyka się do jazdy ciągnikiem z odpowiednią maszyną oraz doglądaniu uprawy.

Maszyną, którą posiada na pewno każdy z nas, jest kosiarka do koszenia trawy. Istnieją różnego rodzaju kosiarki, łączy je to, że mają nóż do koszenia, ale nic poza tym. Można podzielić kosiarki ze względu na silnik, jaki w nich znajdziemy, istnieją kosiarki elektryczne oraz bardziej uniwersalne i popularne, czyli spalinowe. Drugą ważną kwestią jest pojemność silnika. Wraz z większą pojemnością sinika cena za kosiarkę wzrasta. Jeśli chcemy, aby kosiarką siekała trawę, musimy dodatkowo zapłacić za nóż ze specjalistycznymi wyżłobieniami, właśnie do siekania traw na mniejsze kawałki. Aby kosiarka służyła nam dobrze, powinnyśmy o nią dbać. Czyli wymieniać olej i paski napędowe. Jeśli już kupimy olej do kosiarki, ile powinniśmy go nalać, aby nie było za dużo ani za mało.

Ile oleju do kosiarki?

Olej jest potrzebny do smarowania silnika i jeśli go zabraknie, silnik może się zatrzeć. Jeśli dolewamy oleju, nie powinniśmy go w żadnym stopniu żałować, ponieważ silniki w kosiarkach są na tyle zaawansowane, że pobierają wystarczającą ilość oleju potrzebną do optymalnej pracy.

Teraz już każdy będzie wiedział ile oleju do kosiarki.

http://www.pouczyc.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here