Butelki na wodę, którą wybrać?

0
1591
Rodzaje butelek na wodę

Podczas treningu, zawsze powinniśmy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. Niezależnie czy jest to trening na siłowni, w domowych zaciszu, czy w klubie fitness. Nie możemy doprowadzić do odwodnienia, dlatego pamiętaj zawsze zabieraj ze sobą butelkę z wodą. 

Rodzaje butelek na wodę

Butelka na wodę wielorazowego użytku, to nie tylko dodatkowy gadżet. Jest to praktyczne rozwiązanie, na wyrobienie sobie nawyku picia odpowiedniej ilości wody. 

W ciągu ostatnich kilku lat pojawiła się alternatywa wody w plastikowej butelce, są to różnego rodzaju butelki na wodę wielokrotnego użytku. Poprzez używanie takiej butelki, unikamy używania  szkodliwego plastiku i dbamy o planetę. 

Butelki wielorazowego użytku: 

Szklana butelka, jej wadą jest waga. Są to dość ciężkie butelki. Dodatkowo wykonane są ze szkła, a jak wiadomo szkło jest kruchym materiałem. Przeznaczone są do korzystania przez dorosłych. 

Teraz przejdźmy do zalet, korzystania ze szklanych butelek. Przede wszystkim taką butelkę można myć w zmywarce, a korzystanie z niej jest bezpieczne. Jeżeli jest prawidłowo użytkowana, jest długotrwała. Decydując się na ten rodzaj butelki, warto wiedzieć, ze podczas jej produkcji nie doszło do emisji szkodliwych substancji.

Butelki na wodę, którą wybrać?

Butelka tritanowa, wyglądem przypomina szkło, ale nim nie jest. Dodatkowo jest lekka i bardzo wytrzymała. Super sprawdza się jako butelka na wodę. Można ją myć w zmywarce, co jest zaletą. Jest to jedna z ładniejszych butelek na wodę, jest elegancka i stylowa.

Bidon na wodę, może być przeznaczony do użytku przez dzieci lub osoby aktywne fizycznie. Jest lekka i wytrzymała. Podczas zakupu należy sprawdzić jaki jest sposób zamykania. Dzieci zdecydowanie bardziej wolą wysuwaną rurkę, natomiast dorośli ustnik. Materiał z którego wykonane są tego typu butelki, również jest pozbawiony szkodliwych substancji, a woda jest bezpieczna do picia.

Butelka z filtrem, jest bardziej złożonym rodzajem butelki na wodę, ponieważ taka butelka wyposażona jest we wkład filtrujący. Woda, którą nalewamy do takiej butelki może być z kranu. Dlatego jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ jak zabraknie nam wody, możemy ją nalać z każdego miejsca.

Przeczytaj też: http://www.jezjerzy.pl/akcesoria-fitness-ktore-warto-wybrac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here