CV bez doświadczenia

0
1627
CV bez doświadczenia

Osoba poszukująca pracy stara się zaprezentować z jak najlepszej strony. Dlatego umieszcza w swoim CV istotne informacje, udokumentowane doświadczenie. Dzięki temu pracodawca ma wgląd w dotychczasowe zajęcia, nabyte umiejętności. Na tej podstawie może stwierdzić czy dalej jest zainteresowany kandydaturą konkretnej osoby. Osoby, które nie posiadają konkretnego doświadczenia mogą mieć problem ze swoim CV. Chcą przecież dobrze wypaść, dostać pracę jednak nie bardzo wiedzą jak wybić się pośród kandydatów, którzy już pracowali na podobnych stanowiskach. Oczywiście nie oznacza to, że nie mamy już szans na dostanie ciekawej pracy. Wszystko zależy od tego jak się zaprezentujemy. warto dowiedzieć się jak napisać CV bez doświadczenia zawodowego.
Po pierwsze zadbajmy o estetykę tego dokumentu. Przyłóżmy się do jego wyglądu, zadbajmy by nie było w nim błędów np. literówek. Pamiętajmy o umieszczeniu zdjęcia. Nie jest to konieczne jednak wielu pracodawców zwraca na nie uwagę, nie raz wręcz zaznacza, aby je umieścić. Zdjęcie powinno być profesjonalne, nie z portali społecznościowych. Klasyczne, takie jak do legitymacji bądź dowodu. Co wpisać w takim CV?
Przede wszystkim skupmy się na tym co potrafimy, czego się nauczyliśmy i jakie szkoły skończyliśmy. Warto podać nie tylko nazwę i kierunek ale np. otrzymane dyplomy, kwalifikacje, ukończone kursy w konkretnej szkole. Powinniśmy również zawrzeć kilka informacji o sobie, naszych celach, możliwościach. Warto napisać o praktykach, odbytych stażach czy wolontariacie. Szczegółowo opisać co należało to naszych obowiązków, za co byliśmy odpowiedzialni. Jeśli posiadamy pozytywną opinię warto o niej wspomnieć. Uczniowie i studenci często podejmują się prac dodatkowych. Tutaj także powinniśmy je wypisać, ponieważ ukazują, że coś robiliśmy, łączyliśmy pracę z nauką, jesteśmy zaangażowani. Możemy napisać o tym jak radziliśmy sobie w trudnych sytuacjach podczas takiej pracy np. niezadowolony klient, sytuacje konfliktowe, praca pod presją czasu. To wszystko pomoże w ukazaniu naszej osoby, czego nauczyła nas konkretna praca.
Co wpisać w zainteresowaniach? Chociaż wydaje się to mało istotne duża część pracodawców zwraca na to uwagę, bywa że jesteśmy o to zapytani. Nie ograniczajmy się do wymienienia sportu, podróży czy książek. Jest to bardzo ogólnikowe stwierdzenie, które może mieć niewiele wspólnego z naszym życiem codziennym. Lepiej skupić się na rzeczach, które nas wyróżniają. Może mamy jakieś ciekawe hobby, pasję? Zamiast pisać podróże skonkretyzujmy o co chodzi np. poznawanie historii miast w Polsce, zwiedzanie zabytków. Samo słowo literatura również nie mówi nic konkretnego. Dlatego określmy jaki rodzaj, o czym lubimy czytać książki, jaką wiedzą możemy się wykazać na ten temat. Pamiętajmy by nie koloryzować. Oczywiście przedstawmy się z tej dobrej strony, pokażmy jako osoba pełna zainteresowań, gotowa na nowe wyzwania. Nie możemy jednak kłamać. Jeśli napiszemy coś o czym nie mamy pojęcia, zostanie to zweryfikowane podczas rozmowy to stracimy w oczach pracodawcy.

http://www.inwestycyjnawolnosc.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here