Manekiny są obecne w naszym życiu już od bardzo dawna. Spotykamy się z nimi w małych sklepikach, galeriach handlowych, a także punktach krawieckich. Możemy się na nie natknąć także w telewizji, gdzie swoje stylizacje prezentują najlepsi projektanci. Jak się okazuje, nie wszystkie kukły są takie same. Jak dzieli je producent manekinów?
Manekiny krawieckie – czyli jakimi dysponuje producent manekinów?
Wśród manekinów krawieckich znaleźć można najpopularniejsze, czyli styropianowe, najtrwalsze drewniane, a także innowacyjne takie jak regulowane. Każdy z tych manekinów znajdzie zastosowanie tak w małej przydomowej pracowni jak i w dużych firmach produkcyjnych. Z całą pewnością jeśli decydować się na nie będą osoby prywatne, które stosunkowo mało korzystają z takich udogodnień to wybiorą opcję najtańszą, czyli styropianową. Manekiny krawieckie drewniane producent manekinów kieruje do tych, którzy potrzebują trwałego produktu, który nadaje pomieszczeniu prestiżu. Opcja regulowana jest dla najbardziej wymagającej grupy.
Manekiny wystawowe i sklepowe – czy producent manekinów zaznacza różnice?
Okazuje się, że manekiny wystawowe i sklepowe to tak naprawdę jeden produkt. Na ekspozycji tak jak i we wnętrzu sklepu mogą znaleźć się kukły wykonane z włókna szklanego, polistyrenu, drewna bądź materiałów bardziej elastycznych. Dla punktów handlowych producent manekinów przewidział takie rodzaje jak: kukły całopostaciowe, torsy, ekspozytory, a także warianty specjalne. W pierwszej opcji mogą to być wizerunki zupełnie abstrakcyjne (gładkie, głowa w nienaturalnym kształcie albo jej brak) lub zbliżone do wyglądu człowieka (np. rysy twarzy, peruka, naklejone oczy). Gdy manekin ma być zbliżony do postaci człowieka, to wybiera się również jego płeć. Ogólniedostępne są warianty to: męski, damski i dziecięcy (ten również w opcji dziewczynka, chłopiec). Znaleźć można także kukły ciekawsze, które producent manekinów nazywa specjalnymi. Zalicza się do nich typy: plus size, ciążowe, bieliźniane, giętkie, sportowe, a także stylizowane (np. vintage, buduar). Natomiast w kwestii ekspozytorów powiedzieć można o podziale na elementy. Mogą to być odzwierciedlenia samych rąk, dłoni, popiersia, lub głowy. Wykorzystuje się je głównie do przedstawienia oferty dodatków do garderoby (okulary, kapelusze, kaski narciarskie, szaliki).
Producent manekinów – gdzie go znaleźć?
Dobry producent manekinów to skarb. W jego ofercie powinny znaleźć się wszystkie interesujące i wiodące produkty. Można go szukać za pomocą tzw poczty pantoflowej lub w sieci. W tej drugiej opcji wystarczy skorzystać z przeglądarki i przejrzeć wyskakujące wyniki. Jednym z nich będzie np. https://my-mannequins.pl/. W razie jakichkolwiek pytań na temat dostępności, cen, rabatów oraz wysyłki produktów należy sprawdzić możliwość kontaktu. Producent manekinów powinien zostać wybrany po przeanalizowaniu ofert i własnego zapotrzebowania.