Przeszczep włosów

0
1918
Przeszczep włosów

Transplantacja włosów jest zabiegiem, który uzupełnia ubytki, w wyłysiałych lub przerzedzonych miejscach. Jest on znany nie od dziś, bowiem, pierwszy raz został opisany już w 1959 przez Normana Orentreicha, który jest pionierem, w tej dziadzienie transplantologii.

Jakie są przyczyny zdecydowania się na zabieg?

Zazwyczaj decydują się na niego osoby, u których łysienie jest na tyle intensywne, że żadne inne działania nie pomagają. Przyczyn samego łysienia może być wiele. Wyróżniamy androgenowe zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, spowodowane urazami, oparzeniami, napromieniowaniem, stanami zapalnymi skóry, czy bliznami pooperacyjnymi. Oprócz tego zdarzają się pacjenci mający problem z ubytkiem owłosienia brwi, wąsów, brody, a niekiedy nawet rzęs, czy okolic łonowych.

Jak wygląda zabieg?

Po pierwsze przeszczepy włosów, są wykonywane w znieczuleniu miejscowym, a więc pacjent nie musi obawiać się dyskomfortu. Ilość, rodzaj i sposób rozmieszczenia przeszczepów zależy od wielkości łysiny, indywidualnych cech i koloru włosów. Wszczepianie włosów zaczyna się od pobrania niewielkiej długości fragmentu skóry, z boków głowy oraz z jej tyłu. Następnie miejsce to jest zszywane, przy pomocy szwa ciągłego, który pozostawi po sobie niewidoczną bliznę, możliwą do ukrycia pod resztą włosów. Lekarz od włosow zajmujący się przeszczepami, doskonale będzie wiedział, co zrobić, aby blizna była jak najmniejsza.

Poza tradycyjną metodą, istnieje także innowacyjna wersja zwana FUE, która jest najbardziej zaawansowana. Podczas jednego zabiegu, może zostać pobranych nawet 2000 przeszczepów, które są pobierane za pomocą mikropunchów. Po zabiegu pozostają bardzo małe blizny, których nie widać. Jest to świetna alternatywa dla osób lubiących krótkie fryzury, ponieważ metoda FUE gwarantuje idealny wygląd skóry, kiedy już się wygoi.

Co dalej?

Po wszczepieniu włosów, głowa pacjenta jest zabezpieczana opatrunkiem, który może zdjąć zazwyczaj na drugi dzień. Zdarza się, że w niektórych przypadkach musi on zostać na noc na obserwacji. Przeszczepione włosy po okresie około dwóch tygodni wypadają w wyniku szoku. Nowe zaczynają wyrastać dopiero, po upływie średnio trzech miesięcy.

Po zabiegu często jest widoczny delikatny obrzęk czoła, ewentualnie powiek, normalny jest także ból głowy. Zazwyczaj po około dwóch tygodniach jest ponowna wizyta, podczas której zostaje zdjęty szew. Normalne funkcjonowanie i powrót do pracy, to kwestia od kilku do kilkunastu dni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here