Opieka w Centrum Seniora

0
1189

Choroby wieku dojrzałego i podeszłego, to schorzenia, które diagnozuje się u większości osób w takim wieku. Zaobserwowano, że mniej więcej co 5-10 osoba w wieku podeszłym nie cierpi na żadną chorobę. Jednak i to nie jest miarodajne, bo wiadomo, że z wiekiem starczym związane są takie niedomagania jak bóle stawów, częściowa albo całkowita demencja i problemy ze słuchem i wzrokiem.

Poza chorobami zwyrodnieniowymi stawów, powszechnie występuje osteoporoza. Bardzo często u ludzi starszych diagnozowana jest depresja. Obawia się nieuzasadnionym smutkiem, porzuceniem dotychczasowych zainteresowań i ogólnym obniżeniem jakości nastroju.

Wrocławskie Centrum Seniora

Współcześnie medycyna stara się chociaż częściowo rozwiązać problemy zdrowotne ludzi starszych, więc powstały Centra Seniora, gdzie ludzie starsi, zmagający się z najróżniejszymi problemami, mogli otrzymać fachową pomoc. Centrum Seniora zapewnia całodobową pomoc w przypadkach chorób przewlekłych a także służy pomocą w odzyskaniu sprawności w przypadku rekonwalescencji po wypadkach i ciężkich chorobach.

Fachowa opieka lekarzy, pielęgniarek i opiekunów medycznych sprawia, że choroba jak też wychodzenie z niej jest w miarę możliwości bezpieczna i do zniesienia dla pacjenta. Personel placówki stara się, żeby wizyty lekarskie odbywały się w przyjaznej atmosferze a podejście do pacjenta charakteryzowało się troską. Lata pracy w Centrum Seniora zaowocowały rozwojem świadomości na temat potrzeb ludzi starszych, zwłaszcza tych, którzy przez wiele lat chorują i są w znacznym stopniu unieruchomieni. Ważna jest empatia i zrozumienie. Centra Seniora profesjonalizując opiekę nad człowiekiem w podeszłym wieku, starają się lepiej zrozumieć sytuację ludzi starszych, ich potrzeby fizyczne i emocjonalne.

Personel Centrum w celu zapewnienia najwyższej jakości opieki nad pacjentem, regularnie bierze udział w szkoleniach tematycznych, które pozwalają trzymać na najwyższym poziomie wiedzę i umiejętności praktyczne potrzebne w pracy z seniorami. Otrzymują oni stałe wsparcie medyczne i emocjonalne. Atmosfera w Domu Seniora jest przyjazna, niemal domowa.

Centrum seniora – Jakie wybrać?

W Centrum Seniora pracuje wysoko kwalifikowana kadra medyczna. Stosownie do potrzeb przeprowadzane są specjalistyczne konsultacje lekarskie, wraz z niezbędną diagnostyką. Większość działalności to dzienna opieka stacjonarna ale jeśli zachodzi konieczność, możliwa jest opieka w domu chorego, albo też jego transport z domu do Centrum lub z powrotem.

Samopoczucie psychiczne seniora jest równie ważne co zdrowie fizyczne, dlatego Centrum Seniora stara się jak najlepiej zorganizować czas wolny osób starszych. Oczywiście wszystko stosownie do możliwości osoby chorej. Organizowane są aktywne formy wypoczynku takie jak wycieczki jak też zajęcia na terenie Centrum. Bardzo dużą popularnością cieszą się spotkani w większych grupach, gdzie osoby starsze mogą na moment zapomnieć o swojej samotności i chorobie. Zwłaszcza, że z zasady panuje na nich miła rodzinna atmosfera.

Profesjonalna opieka w centrum seniora

Nie ulega wątpliwości, jak trudna jest opieka nad osobą starszą. Szczególnie, gdy osoba jest unieruchomiona  w częściowej lub całkowitej demencji. Bardzo często rodzina nie ma warunków, ani doświadczenia  aby sprawować taką opiekę przez cały czas. Dlatego Centrum Seniora wychodzi naprzeciwko tego typu potrzebom. Podczas decydowania o skorzystaniu z oferty Centrum warto rozważyć wszelkie kwestie jakościowe usług a co za tym idzie postawić na jakość. Rodzinie zazwyczaj zależy by bliska im osoba dostała wszystko co najlepsze. Aby ten trudny czas choroby czy rehabilitacji przeszła łagodnie i w komfortowych warunkach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here