Jaki rower kupić dziecku?

0
1531
rower dziecięcy

Kupno pierwszego roweru to ważny moment w życiu każdego dziecka, a także rodzica. Bardzo popularne w tym celu są rowerki ze specjalnymi 14 calowymi kołami jakie widzimy choćby na platformie http://www.zabobon.pl/rowerki-dla-dzieci-14-cali/. Pierwszy rower w życiu dziecka jest bardzo ważny, ponieważ właśnie na nich uczy się jeździć. Należy sprawdzić czy można do niego zamontować odpowiednie podpórki, które pomogą oswoić się z rowerem. Niektóre 14 calowe rowerki tej opcji nie mają i mogą być zbyt ambitne dla dziecka.

Pamiętajmy przede wszystkim o wygodzie dziecka i odpowiednim dopasowaniu roweru pod jego umiejętności i predyspozycje wzrostowe. Platforma zabobon.pl/rowerki-dla-dzieci-14-cali/ słusznie zauważa, że niektóre 14 calowe rowerki są zbyt duże dla dziecka i mają trudności z dosięgnięciem do pedałów, przez co stanowi to niebezpieczeństwo dla nich samych. Należy się zastanowić dwa razy zanim wyślemy dziecko z takim rowerem w miasto. Należy poczekać jak dorośnie. W przypadku jednak, gdy jest odpowiednio wysokie to może być świetnym rower na start.

O czym należy pamiętać kupując pierwszy rower? Przede wszystkim o jakości wykonania. Dziecko w trakcie jazdy jest narażone na przeróżne niebezpieczeństwa, których nie należy w żadnym przypadku bagatelizować. Zwracajmy uwagę z jakiego materiału jest wykonany, czy 14 calowe koła (lub inne) są odpowiednie na nawierzchnię na jaką się decydujemy. Bardzo wszechstronne są tak zwane rowery górskie, które nadają się praktycznie na każdy rodzaj nawierzchni. Sprawdzą się zarówno na wycieczce rodzinnej do lasu z rodziną, jak i w podróży ze znajomymi do najbliższego sklepu.

W przypadku, gdy w naszym mieście czy okolicy spotykamy różnego rodzaju przewyższenia terenu i górki to warto pomyśleć o jak najlepszych przerzutkach dla swojego dziecka. Znacznie pomogą mu przemieszczać się po okolicy, szczególnie jadąc pod górę czy z górki, odpowiednio zmniejszając lub zwiększając przerzutkę. Ważne, żeby rower był dopasowany do wzrostu dziecka oraz czy można odpowiednio podnosić siodełko czy kierownicę, gdy nasza pociecha podrośnie. W pewnym momencie będzie na tyle duże, że należy wówczas przemyślenie większego roweru o innej specyfice. Pierwszy rower powinien stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo i odpowiednie wyczucie roweru przez nasze dziecko. Ilość cali oraz dany typ roweru powinien być podporządkowany pod odpowiednie samopoczucie dziecka podczas jazdy. Warto przemyśleć czy 14 calowy rower jest dla niego odpowiedni.

Przeczytaj też: http://www.jezjerzy.pl/przeszczep-wlosow-co-warto-o-nim-wiedziec/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here