Czy olejowanie można wykonywać na każdego rodzaju włosach?

0
1184
olejowanie
fot.: pixabay.com

Olejowanie włosów cieszy się bardzo dużą popularnością wśród prawdziwych włosomaniaczek. Od dłuższego czasu wiele można usłyszeć na temat niezwykłych możliwości zabiegu, który potrafi poprawić kondycję nawet najbardziej zniszczonych włosów. Czy jednak jest to kuracja przeznaczona do każdego rodzaju włosów? Co należy o niej wiedzieć?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/olejowanie-wlosow/

Dla kogo jest przeznaczone olejowanie włosów?

Jest to kuracja, która sprawdzi się u każdej osoby. Podstawowym warunkiem jest dobrze dobrany olej, który powinien być dopasowany do rodzaju włosów. Olejowanie przyniesie niezwykłe efekty w przypadku osób, które mają włosy zniszczone, przesuszone, skłonne do powstawania efektu tzw. „siana” oraz kręcone.

Olejowanie włosów polega na smarowaniu ich olejem roślinnym. Służy to regeneracji, odżywieniu, nawilżeniu oraz wzmocnieniu włosów. Aby osiągnąć takie efekty, olej należy nakładać na całe włosy, skórę głowy, czy też same końcówki włosów. Dzięki temu, oleje dostarczają włosom wielu witamin i składników, a także biorą udział w procesie uzupełniania ubytków w łuskach włosa.

Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniego umiaru. Na początku kuracji, warto stosować jedną lub dwie łyżki oleju na całą długość włosów. Istotne jest również regularnego praktykowanie olejowania, gdyż tylko wtedy będzie można zauważyć efekty. Może to być nawet kilka razy w tygodniu.

Metody olejowania włosów

Istnieje kilka metod olejowania włosów, które można dopasować do swoich indywidualnych preferencji. Olej można nałożyć na suche nieumyte włosy; na włosy zwilżone wodą, ale nieumyte żadnym preparatem (dzięki tej metodzie, olej wnika dość głęboko w łuski włosów), czy też na zwilżone włosy pokryte odżywką (w tym przypadku zalecana jest odżywka nawilżająca).

Według osób, które na własnej skórze przetestowały kuracje, najbardziej widoczne efekty można zauważyć, kiedy olejowanie wykonuje się przez 2 lub 3 godziny przed myciem włosów. Raz w tygodniu, zaleca się trzymanie oleju przez całą noc.

Przeczytaj też: http://www.jezjerzy.pl/modne-fryzury-asymetryczne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here