Endermologia – najskuteczniejszy sposób na zwalczenie cellulitu

0
1951
Endermologia - najskuteczniejszy sposób na zwalczenie cellulitu

Żadnej kobiecie nie trzeba tłumaczyć, czym właściwie jest ten cały cellulit, nazywany potocznie „pomarańczową skórką”. Niemalże wszystkie panie mają z nim problem i próbują go zwalczać przy użyciu drogich kremów i domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Jedynie medycyna estetyczna może jednak skutecznie się z nim uporać – a dokładniej zabieg endermologii.

Co to takiego?

Jest to jedna z odmian specjalistycznego masażu mechanicznego. Zabieg ten pozwala na pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej, odmłodzenie naskórka, ogólne wyszczuplenie sylwetki i oczywiście zredukowanie cellulitu. W przypadku trzeciego zastosowania daje nieskazitelnie dobre efekty. Z tego powodu coraz większa ilość kobiet zaczyna się na niego decydować.

Bo problemy z cellulitem nie są rzadkie. Cierpią na nie wszystkie kobiety, jednakże u niektórych pomarańczowa skórka jest bardziej widoczna. Aby móc ją skutecznie zwalczyć, należy posłużyć się metodami medycyny estetycznej. Dają one kilkukrotnie lepsze rezultaty od tych „domowych” i zupełnie naturalnych.

Jak enermologia wpływa na zwalczanie cellulitu?

Masaż wykonuje się przy użyciu narzędzia o specjalnie wyprofilowanych głowicach. Pozwalają one lekarzowi na dotarcie do głębszych warstw naskórka i porozbijanie występujących w nich komórek tłuszczowych. Zostają one równomiernie rozłożone pod skórą, a część z nich jest automatycznie wydalana – ciało staje się nie tylko gładsze, ale też szczuplejsze.

W trakcie masażu dochodzi również do pobudzenia do pracy fibroblastów, które przyczyniają się do zwiększenia produkcji kolagenu. Im więcej jest jej pod skórą, tym bardziej jest ona elastyczna. Naskórek się wygładza, a to sprawia, że cellulit przestaje być na nim widoczny.

Jakie rzeczywiste efekty przynosi endermologia?

Medycyna estetyczna składa się wyłącznie z takich zabiegów, które przynoszą długofalowe efekty, utrzymujące się przez przynajmniej kilka miesięcy. Endermologia jest tego doskonałym przykładem. Już po jednym takim masażu mechanicznym skóra nabiera lepszego wyglądu, a obwody ciała zaczynają się zmniejszać.

Endormologia poprzez dogłębne odżywianie i nawilżanie skóry hamuje również proces tworzenia się nowego cellulitu. Dzięki niej pomarańczowa skórka pojawia się po prostu dużo wolniej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here