Depilacja laserowa – czym jest zabieg laserowego usuwania owłosienia?

0
2465
depilacja laserowa

Depilacja laserowa to droga z metod leczenia niechcianego owłosienia skóry. Współcześnie obowiązujący kanon urody kobiecej jest ważny dla zbędnego owłosienia. Nastąpiła moda na depilację i wszystkie artykuły oraz sposoby będące na celu uzyskanie idealnie gładkiej oraz wolnej od włosków skóry. Uzyskanie efektu idealnie gładkiej skóry zwykle stosuje się z niekończącą się walką z nieestetycznymi włoskami, ich wrastaniem i podrażnieniem skóry po depilacji. Są natomiast formy, które umożliwiają pozbycie się tychże problemów na duży okres. Taką możliwość daje depilacja laserowa. Jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkich informacji, właśnie na temat laserowego usuwania owłosienia, to przeczytaj tenże artykuł.

Depilacja laserowa – wskazania

Wskazaniami do wykonania depilacji laserowej jest przede wszystkim gorące oraz ciemne owłosienie ciała. Jeśli włosy odrastają niezwykle łatwo, wyglądając nieestetycznie, depilacja laserowa sprawdzi się dobrze.

Funkcjonowanie lasera

Laser w szeroko rozumianej kosmetologii wykorzystywany jest często już od kilkudziesięciu lat. Czynnikiem tego są m.in. jego wartości, takie jak spójność, monochromatyczność lub równoległość. Dzięki temu, laser w kosmetologii jest używany nie tylko do depilacji, a również przy(1):
•usuwaniu naczyniaków gwiaździstych oraz płaskich,
•destrukcji zmian skórnych,
•leczeniu trądziku różowatego oraz zmian naczyniowych,
•odbarwianiu plam starczych.
Wykorzystywane depilacji laserowej, w zestawieniu z innymi metodami, jest niezwykle wiele zalet. Warto tutaj wspomnieć nawet o:
•łatwości zrobienia zabiegu w aseptycznych realiach,
•krótkim okresie istnienia zabiegu oraz dużej skuteczności,
•możliwości stosowania także u osób starych.

wady i zalety depilacji laserowej

Depilacja laserowa – opis zabiegu

Do zabiegu depilacji laserowej należy się dobrze przygotować. Umożliwia toż na uzyskanie odpowiedniego efektu i umożliwia bezpieczeństwo pacjentki. Jednym z kluczowych wskazań jest zaprzestanie depilacji oraz golenia danych części ciała na miesiąc przed odbyciem zabiegudepilacji laserowej. Na blisko trzy tygodnie wcześniej nie można także wykorzystywać maści będących w naszym składzie retinoidy. Przez jakiś okres winno się również unikać opalania. Przed podejściem do odpowiedniego zabiegu depilacji laserowej, należy wypełnić ankietę dotyczącą ogólnego stanu zdrowia. Dalszym etapem jest przeprowadzenie próby depilacji laserem na małym fragmencie skóry, by sprawdzić możliwość ewentualnego rozdrażnienia. Depilacja laserowa polega na niszczeniu mieszków włosowych w efekcie pochłaniania strumienia światła przez melaninę. Więc również powszechnie dzień przed depilacją laserową, należy ogolić włosy maszynką, a po zakończeniu zabiegu odbywa się specjalne środki łagodzące. Jak już wspomniano, depilację laserem należy powtórzyć kilkukrotnie. Czynnikiem tego jest fakt, iż w ciągu zabiegu tylko część włosów znajduje się w fazie rozwoju oraz jest odpowiednią ilość melaniny, by wejść w reakcję z laserem. Pozostałe mieszki są w fazie uśpienia oraz nie mają odpowiednio dużo melaniny. Więc również najpierw depilację laserową należy wykonywać co blisko miesiąc.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here