Blizny po trądziku – jak pozbyć się niechcianych zmian?

0
1490
Blizny po trądziku – jak pozbyć się niechcianych zmian?

Blizny po trądziku bardzo pogarszają wygląd, a co za tym idzie samoocenę ich posiadacza. Nieestetyczny wygląd może być przyczyną powstawania kompleksów. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na skorzystanie z ofert gabinetów kosmetycznych. Nic dziwnego, bowiem za ich pomocą można znacznie zredukować, a nawet całkowicie pozbyć się blizn.

Jak powstają blizny po trądziku?

Na początek należy wyjaśnić skąd w ogóle biorą się tego rodzaju zmiany. Blizny po trądziku są niczym innym jak nieodwracalnymi uszkodzeniami skóry, która ulega charakterystycznemu ścieńczeniu. Zaobserwować można również zanik włókien elastycznych i nieprawidłowe rozmieszczenie włókien kolagenowych. Wszystko to przez zapalne, ropne zmiany trądzikowe, które bardzo trudno się goją. Wydłużanie tego procesu powoduje wspomniane powyżej nieprawidłowości. Bardzo często posiadacz trądziku sam przyczynia się do powstania tego rodzaju zmian. Wszystko przez rozdrapywanie ran i ich niewłaściwą higienę.

Jak wygląda skóra z bliznami potrądzikowymi?

Tego rodzaju skóra zazwyczaj ma typ mieszany. Na jej powierzchni znajduje się spora ilość martwego naskórka co uniemożliwia jej prawidłowe funkcjonowanie, w tym dotlenienie. Właśnie dlatego jej odcień staje się matowy i przybiera barwę szarości. Blizny po trądziku pojawiają się najczęściej na twarzy, szyi, a także dekolcie. Nieco rzadziej pojawiają się na plecach. Przez to, że głównie znajdują się w miejscach widocznych, coraz więcej osób pragnie się ich pozbyć lub chociaż zniwelować ich widoczność. Na przeciw ich oczekiwaniom wychodzą gabinety kosmetyczne.

Blizny po trądziku – jak z nimi walczyć? 

Szeroki wachlarz metod daje salonom kosmetycznym znaczącą przewagę nad domową pielęgnacją. W przypadku blizn po trądziku najczęściej poleca się takie metody jak: mikrodermabrazja, dermabrazja, peeling mechaniczny, peeling chemiczny, a także kilka odmian zabiegów laserowych. Niestety nie wszystkie te wymienione opcje będą w stanie całkowicie zlikwidować problem. Wiele w tym przypadku zależy od miejsca występowania zmian, a także od ich ilości i jakże istotnej głębokości. Pierwsze z wymienionych metod polegają na stopniowym złuszczaniu martwego naskórka, a także docieraniu do warstw skóry głębokiej. Jeśli będą one wykonywane przez specjalistę np. z  https://salonpieknecialo.pl/ to będą całkowicie bezpieczne. Jednak przed wizytą należy dokładnie zapoznać się z czynnościami zabronionymi przed ich wykonywaniem, a także tym do czego należy się zastosować w okresie rekonwalescencji.

Pamiętać należy również o tym, że wszystkie wymienione zabiegi potrzebują kilku powtórzeń, by efekty miały szansę być zadowalającymi. Tak samo jest w przypadku zabiegów wykonywanych za pomocą lasera. Zniwelowanie nierówności skóry, likwidacja ewentualnych przebarwień, a także pobudzenie do działania włókien kolagenowych to tylko niektóre z efektów takich zabiegów. Laser jest w tym przypadku najdroższym, ale również najskuteczniejszym rozwiązaniem. Ilość serii, a co za tym idzie kwota jaką należy za niego zapłacić będzie zależała w głównej mierze od stopnia zaawansowania problemu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here