Co zrobić jak boli ucho?

0
337
Co zrobić jak boli ucho?

Ból ucha jest przypadłością, która dotyczy nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Nie wszyscy znają jednak domowe sposoby, na pozbycie się tej dolegliwości.

Co zrobić jak boli ucho?

Jedną z bardziej popularnych metod na ból ucha będzie ciepły okład. W celu przygotowanie takiego okładu konieczne jest zanurzenie ręcznika w gorącej wodzie. Następnie należy wykręcić ręcznik i przyłożyć go do ucha. Rekomendowane jest przytrzymanie go aż do momentu, w którym ręcznik wystygnie.

Drugi sposób na wyeliminowanie tej dolegliwości związany jest z wykorzystaniem suszarki do włosów. Z odległości 50 – 60 cm należy bowiem ogrzać bolące ucho. Rekomendowane jest, by zabieg trwał około 4 minut.

Rozwiązaniem na ból ucha jest również oliwa z oliwek. Należy zatem zaaplikować lekko podgrzaną oliwę do ucha. Koniecznie trzeba jednak uważać, by nie była za gorąca. Warto również pamiętać, aby jednorazowa dawka nie była większa niż 4 krople.

Kolejny sposób polega na zaaplikowaniu do ucha soku, który został wyciśnięty z ciepłego naparu z imbiru, albo z czosnku.

Warto także mieć świadomość, że żucie gumy podczas kuracji wpływa na zmniejszenie nacisku płynów na bolące ucho.

Niestety ból ucha u dzieci pojawia się częściej niż u osób dorosłych. W przypadku wystąpienia takich sytuacji rekomendowane jest udanie się ze swoją pociechą do lekarza. W sytuacji, gdy jednak dziecku nie zostaną podane żadne antybiotyki na ból ucha, można zastosować domowe sposoby na pozbycie się tej dolegliwości. Najlepszym rozwiązaniem będzie okład z cebuli.

http://www.bycmama.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak prawidłowo pielęgnować włosy?
Następny artykułDesery

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here