Rozwiązania problemów związanych z płodnością

0
727
Rozwiązania problemów związanych z płodnością

Bezpłodność to jeden z wielu problemów dotykających ludzi w obecnym świecie. Coraz częściej decyzje dotyczące posiadania potomstwa odwlekane są w czasie ze względu na rozwój kariery i gromadzenie majątku. Ponadto wszechobecny stres, problemy hormonalne i choroby utrudniające zajście w ciążę, a także wiele innych czynników, wpływają na rosnący problem niepłodności wśród społeczeństwa.

Sposoby na niepłodność

Pierwszą drogą obieraną w przypadku problemu niepłodności jest podjęcie leczenia. Nie ma natomiast określonej jednej metody, która sprawdzi się we wszystkich przypadkach. W jednym pomóc może jedynie niewielka zmiana trybu życia (na przykład rzucenie palenia), lub zastosowanie hormonów, a w innym nie pomogą nawet przeprowadzone zabiegi.

Gdy pierwszy etap zawiedzie, istnieje jeszcze jedna możliwość na zajście w ciążę. W zależności od tego, kogo dotyczy problem można skorzystać z banków nasienia i komórek jajowych. To dobry pomysł w przypadku par, które bardzo pragną posiadać własne potomstwo, lecz borykają się z problemami dotyczącymi niepłodności.

Bank spermy cena nasienia – niemal każdy mający problemy mężczyzna może zdecydować się wraz z partnerką na skorzystanie z nasienia pochodzącego od dawcy spermy. Ceny bowiem nie przekraczają zazwyczaj kwoty 200 zł.

Bank spermy cena przechowania – istnieje możliwość przechowania nasienia w przypadku par, które chcą odłożyć decyzję o posiadaniu dziecka na później, a także w innych sytuacjach. Należy wówczas liczyć się z wydatkiem rzędu kilkuset złotych za jeden rok. Podobnie jest w przypadku oddania komórek jajowych, z tym, że jest to nieco droższe.

Kim jest dawca spermy i kobieta decydująca się na oddanie komórek jajowych?

Dawca spermy to zdrowy mężczyzna w wieku do 35 lat, którego nasienie jest odpowiedniej jakości, nie posiadający obciążenia chorobami genetycznymi, a także odpowiadający pewnym kryteriom związanym z wyglądem. Taka osoba wybierana jest przez parę na podstawie wyglądu fizycznego, który będzie najbardziej zbliżony co cech fizycznych partnera w związku.

Dawczyni gamet żeńskich jest kobietą, która świadomie i dobrowolnie decyduje się na oddanie komórek jajowych. Musi być osobą zdrową, w wieku od 18 do 34 lat, nie obciążoną chorobami genetycznymi, które uniemożliwiają przekazanie materiału co celów wykorzystania go w zabiegu in vitro. W tym przypadku kobiety (dawczyni i biorczyni) nie mogą się nawzajem poznać. Obowiązuje kardynalna zasada, jaką jest anonimowość.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here