Odpowiednia pielęgnacja włosów, aby nie wypadały

0
792
Odpowiednia pielęgnacja włosów, aby nie wypadały

Każda kobieta, uwielbi dobrze wyglądać i dobrze się czuć sama ze sobą. Dobrze dobrane ciuchy, świetlista skóra, makijaż, a całości dopełniająca świetna fryzura.
Co zrobić żeby włosy nie wypadały? Odpowiednio o nie zadbać. Włosy rosną w ciągu roku o około 12cm. Każdy włos ma z góry zaprogramowaną tzw. długość życia. Kiedy włos żywy wypadnie, prawie natychmiast jest zastępowany następnym włosem. Odpowiednia pielęgnacja włosów, może znacznie zahamować ich wypadanie.

Najpierw należy ustalić jak duża jest skala wypadania włosów i nie popaść przy tym w przesadę. Taką umowną granicą, jest 100 włosów które wypadają. Jeśli obserwujesz u siebie, w ciągu doby wypadnięcie około 100 włosów, możesz zacząć radykalnie działać. Ale bez paniki. Lekka zmiana obecnych nawyków, na nowe, sprawi że za kilka tygodni będziesz spokojnie mogła się cieszyć nową objętością swoich włosów.

Co zrobić żeby włosy nie wypadały:
– po pierwsze należy używać szamponu odpowiednio dobranego do rodzaju swoich włosów,
– warto używać odżywek, również prawidłowo dobranych do rodzaju swoich włosów. Na rynku obecnie jest ogromny wybór odżywek. Warto je dobrać indywidualnie. Można taką odżywkę nałożyć i spłukać – jeśli mamy więcej wolnego czasu na domowe spa. Jeśli nie – skupmy się na produktach i wybierzmy taki, który nie wymaga spłukiwania.
– aby ograniczyć wypadanie włosów, warto zrezygnować z ciężkich kosmetyków i ze zbyt dużej ich ilości. Pielęgnację włosów należy wykonać możliwie lekkimi kosmetykami.
– warto także zadbać o swoją dietę. Wzbogacić je w produkty, które zawierają sole mineralne, cynk, żelazo, fosfor. Urozmaicona i zdrowa dieta, zadziała cuda od środka.
– postaw też na ruch i zdrowie – zadbaj o swoją kondycję i o dzienną porcję ruchu na świeżym powietrzu.

Zastosuj się do powyższych wskazówek, a w ciągu 3 miesięcy zauważysz ogromną poprawę w kondycji swoich włosów. Staną się gęstsze i nie będą tak bardzo wypadały.

http://www.kosmetomania.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDesery
Następny artykułPewność siebie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here