Łysienie androgenowe – jakie są jego przyczyny, objawy i jak je leczyć?

0
1044
łysienie

Łysienie androgenowe jest to jedna z najczęstszych postaci łysienia u człowieka. Taki typ nadmiernego wypadania włosów związany jest z nadmierną aktywnością hormonów płciowych. Występuje nie tylko u płci męskiej, ale dotyka również kobiety. W jej przebiegu dochodzi do całkowitej utraty włosów u mężczyzn lub przerzedzenia się włosów u kobiet. Jakie są przyczyny łysienia? W jakie sposób się objawia? Jak leczyć łysienie androgenowe? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/lysienie-androgenowe-moze-wystepowac-u-mezczyzn-i-kobiet/ 

Łysienie androgenowe – przyczyny 

Łysienie androgenowe u mężczyzn wynika głównie z uwarunkowania genetycznego, a także zwiększonej wrażliwości mieszków włosowych na działanie DHT. W związku z tym łysienie androgenowe u mężczyzn w, objawia się nawet po 20 roku życia. Żeńskie łysienie androgenowe wynika z kolei z zaburzeń między rzymskimi przecinkami z kim i hormonami płciowymi. Takiemu zaburzeniu mogą sprzyjać w: zespół policystycznych jajników, menopauza, odstawienie doustnej antykoncepcji hormonalnej oraz schorzenia jajników. 

Jakie są objawy łysienia androgenowego? 

Objawami łysienia androgenowego Jest nadmierne wypadanie włosów, które zauważalne jest głównie na tych pół głowy i w okolicy potylicznej, natomiast z tyłu głowy powstaje tak zwany wianuszek nietknięty włosów. Objawy przebiegają nieco inaczej u kobiet i u mężczyzn. U przedstawicieli płci męskiej do łysienia androgenowego może dojść nawet po 20 roku życia i doprowadzić nawet do całkowitej utraty włosów. Nieco inaczej wygląda to w przypadku kobiet. U płci żeńskiej dochodzi do zwiększenia i nadmiernego wypadania włosów w obrębie okolicy czołowej i u szczytu głowy. Taki proces jest odwracalny. 

Łysienie androgenowe – leczenie 

Łysienie androgenowe opiera się na zastosowaniu leczenia doustnego oraz miejscowego. Mężczyznom głównie przepisywany jest lek hamujący konwencję testosteronu do DHT. U kobiet z kolei stosowana jest doustna antykoncepcja hormonalna. Miejscowo stosowany jest również lek, który pobudza krążenie krwi, aktywuje metabolizm mieszków włosowych i hamuje wypadanie włosów oraz stymuluje ich wzrost. 

W leczeniu łysienia androgenowego możliwe są również zabiegi medycyny estetycznej, które polegają na nakłuwaniu skórę głowy i wprowadzaniu do niej związków odżywczych. Najbardziej dogodne polecane zabiegi to mezoterapia igłowa, osocze bogatopłytkowe, a także mezoterapia mikroigłowa.

Zobacz też: http://www.jezjerzy.pl/tradzik-nie-tylko-problem-dojrzewania/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here